logo itpoint.cz

AKTIS a.s. mění své jméno na ABRA Software a.s.

Společnost AKTIS oznamuje, že s platností od 3. října 2006 změnila svůj název na ABRA Software a.s. ...

Společnost AKTIS se po patnácti letech své existence rozhodla změnit své jméno na ABRA Software a podtrhnout tak souvislost mezi podnikovými aplikacemi ABRA a vlastní firmou. Od 3. října tak AKTIS není jen dodavatel a vývojář aplikací ABRA, ale AKTIS je ABRA Software.

K tomuto významnému kroku vedla představenstvo snaha zpřehlednit firmu navenek. Řada zákazníků již dnes vnímá firmu především prostřednictvím její obchodní značky ABRA a nové pojmenování firmy je tak jen logickým krokem. Společně s dokončením produktové řady ABRA Gx (ABRA G4 pro velké společnosti, ABRA G3 pro střední, ABRA G2 pro malé společnosti, doplněnou o novou aplikaci ABRA G1 určenou především pro živnostníky a nejmenší firmy) se tak jedná o významné zjednodušení firemní komunikace.

Z hlediska vnější komunikace nepřináší nové jméno společnosti žádnou zásadní změnu, protože v posledních letech byl kladen důraz právě na obchodní značku ABRA. "Tento krok jsme připravovali několik posledních let," uvedl k novému názvu Jaroslav Řasa, generální ředitel a předseda představenstva ABRA Software a.s. a dále doplnil : "Věděli jsme, že název jednou změníme a nyní nastala ta správná chvíle." Nový název podle Jaroslava Řasy přispěje také k efektivnějšímu čerpání marketingového rozpočtu a usnadní firemní komunikaci například v oblasti sponzoringu.

Sídlo společnosti ani další firemní a právní náležitosti se nemění.

Článek ze dne 19. října 2006 - čtvrtek