Alcatel zamýšlí získat od Nortelu divizi UMTS, a postoupit tak na třetí místo mezi největšími dodavateli 3G sítí

Společnost Alcatel uzavřela předběžnou dohodu s firmou Nortel o převzetí její divize, zabývající se UMTS. Udělala tak zásadní krok k posílení své pozice na trhu vysokorychlostních sítí UMTS. Převzetím divize Nortelu rozšíří Alcatel své globální vedení v oblasti širokopásmového přístupu, ať již na pevných linkách nebo bezdrátově.

Akvizice má hodnotu 320 milionů amerických dolarů a měla by být definitivně dojednána a ukončena ve čtvrtém čtvrtletí roku 2006.

Společně s výrobní částí divize získá Alcatel výzkumné a vývojové kapacity, které mu zajistí vedení v oblasti inovací širokopásmové technologie. Podle uzavřené dohody by měl převzít veškeré technologie, celé portfolio produktů, patenty a hmotný majetek. Převezme také uzavřené kontrakty a získá tak čtrnáct nových zákazníků v oblasti UMTS.

Alcatel se díky kontraktu stane silným partnerem operátorů Vodafone a Orange a zvýší svoji přítomnost na největších trzích sítí 3G - v Jižní Koreji, Itálii, Španělsku, Francii a Velké Británii. Pronikne také do Číny a na další rozvíjející se trhy, které se připravují na přechod ze standardu GSM/EDGE na širokopásmový přístup.

Společnost Alcatel bude díky převzetí divize UMTS Nortelu a nedávno oznámenému spojení s Lucentem komplexně připravená na evoluční přechod ze současných sítí na tzv. "sítě čtvrté generace". Jejich principem je, že zákazníci se mohou připojit k širokopásmovému internetu bez ohledu na to, jaký typ připojení mají právě k dispozici. Jde o tzv. konvergované sítě, tedy sítě s možností přecházet mezi mobilním a pevným připojením a mezi různými technologiemi, ať již se jedná o DSL, Wi-Fi, UMTS nebo CDMA.

"Profesionalita týmu UMTS firmy Nortel je dobře známá. Věřím, že spojení našich sil povede k úspěchu na trhu bezdrátových technologií. Díky naší dohodě dokážeme zákazníkům nabídnout úplné a inovativní portfolio produktů pro bezdrátový přístup," komentuje spojení Marc Rouanne, prezident divize mobilních komunikací Alcatelu. "Budeme třetí na trhu UMTS a HSxPA, máme silnou pozici v technologiích GSM/EDGE, přebíráme vedení ve WiMAXu a díky právě vyjednávanému spojení s Lucentem bychom měli obsadit přední pozici mezi dodavateli CDMA EV-DO. Připočítáme-li naší pozici největšího dodavatele technologií DSL, jsme ideálním partnerem našich zákazníků pro přeměnu jejich stávajících technologií na širokopásmové sítě nové generace."

"Dohoda má charakter win-win řešení," říká prezident ředitel divize mobilních a konvergenčních sítí Nortelu Richard Lowe. "V přechodovém období budeme s našimi zákazníky v oblasti UMTS technologií pracovat tak, aby převzetí našich aktivit společností Alcatel proběhlo co možná nejhladčeji. Naše podpora dalším dodaným řešením Nortelu samozřejmě pokračuje dál."

Článek ze dne 6. září 2006 - středa

Zbrusu nová vzdálená správa pro Linux
Aktuální články

Jak zvýšit efektivitu provozu datového c...

Spolehlivá ochrana a ukládání dat pro po...

SUSE Linux Enterprise Server pro KunLun ...

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...

Efektivnější ochrana firemních sítí a e-...

Eplan a Rittal představují možnosti vývo...

Nová verze podnikové automatizační platf...

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporo...

Mobilní data nejsou v Česku drahá, v Pol...

Změny smluv na dálku lze do 14 dnů odvol...

Snadná správa uživatelských práv v Micro...

WiFi router Turris Omnia na veletrhu CeB...

Profesionální displeje Panasonic se záru...