logo itpoint.cz

AllMusic.cz - revoluce v obchodování s hudbou

Společnost Vltava Stores a.s, držitel prestižního ocenění "Internetový obchodník roku 2006", spustil nový internetový obchod se stahovatelnou hudbou ...

Obchod AllMusic.cz postupně nabídne svým zákazníkům stahování skladeb a alb hudebních vydavatelství Universal Music, Sony BMG, Warner Music, EMI, Supraphon, či menších nezávislých vydavatelství Indies Records, X Production, Multisonic a dalších.

Tak jako všechny obchody rodiny Vltava Stores sází i nový obchod AllMusic.cz především na kvalitní a širokou nabídku. Zákazník bude mít do konce roku možnost výběru mezi více než 400.000 skladeb od populární hudby přes techno, hip hop, jazz až po vážnou hudbu. Všechny skladby i alba bude možné po nákupu přehrávat na více médiích podle volby zákazníka, nebo je vypálit na CD. Rovněž možnosti plateb budou nadstandardní - od mikroplatby systémem PayPay přes platební kartu až po platbu prostřednictvím SMS.

"Myslím si, že listopad 2006 vejde do dějin českého obchodu s hudbou, a nejen toho internetového," komentuje spuštění obchodu AllMusic.cz generální ředitel společnosti Vltava Stores Josef Suchánek a dodává : "Není tajemstvím, že český hudební trh v posledních letech meziročně klesá o cca 10 %. Přestože to naštěstí neplatí o našich e-shopech Vltava.cz a Musickatalog.cz, nemohli jsme trend nástupu legálně stahované hudby pominout a obchod se stahovanou hudbou jsme do svého strategického plánování samozřejmě zařadili. V našich obchodech si teď zákazník může koupit hudbu podle svého gusta nejen z pohledu žánru, ale také z pohledu média - od klasického vinylu, přes CD a DVD až po stahovanou skladbu. Na AllMusic bude navíc možno nakupovat (nejen objednávat) 24 hodin denně."

"Projekt AllMusic.cz vnímáme rovněž jako novou možnost podpory začínajícím hudebníkům a kapelám, jejichž nahrávky bude náš obchod nabízet také. V budoucnu plánujeme i prodej speciálních edicí alb tuzemských autorů vytvořených výhradně pro obchod AllMusic.cz," prozrazuje na závěr Josef Suchánek.

Článek ze dne 14. listopadu 2006 - úterý