logo itpoint.cz

Alternativní operátoři žádají Český Telecom, aby o třetinu snížil koncové ceny za vytáčené připojení k internetu

Alternativní telekomunikační operátoři TISCALI a VOLNÝ vyzývají Český Telecom, aby snížil své koncové ceny za vytáčený přístup na internet. TISCALI a VOLNÝ nabídli Českému Telecomu, že sníží své stávající velkoobchodní ceny za vytáčený internet o třetinu, pokud toto snížení Český Telecom plně promítne do koncových cen.

Naveed Gill, generální ředitel TISCALI a Clemens Wohlmuth, generální ředitel VOLNÝ ve společném prohlášení alternativních operátorů sdělili :

"Chceme podpořit ty uživatele, kteří ještě nemohou využít ADSL služeb, protože se nacházejí v oblastech nepokrytých ADSL technologií. V současné době intenzivně jednáme se společností Český Telecom o snížení koncových cen. Očekáváme, že by dominantní operátor mohl snížit své koncové ceny za vytáčený přístup k internetu již od 1. července."

"Přestože velkoobchodní ceny alternativních operátorů za dial-up byly stanoveny Českým telekomunikačním úřadem na nákladové bázi, rozhodli jsme se je snížit, pokud Český Telecom odpoví stejným způsobem a sníží koncové ceny."

"Věříme, že Český Telecom nezůstane hluchý k hlasu trhu, bude následovat alternativní operátory, a zlepší podmínky pro koncové uživatele na pevných sítích. Český Telecom si stěžuje, že lidé odhlašují telefonní stanice, ale přitom současně zvýšil měsíční paušál za používání telefonní linky. Udělali jsme první krok a nabídli nižší ceny za dial-up. Budeme však pokračovat a nabídneme Českému Telecomu snížení cen hlasového volání. Nyní je na Českém Telecomu, aby ukázal, zda udělá něco pro zákazníky na pevných sítích."

Článek ze dne 31. května 2006 - středa