logo itpoint.cz

AlwaysOn zařadil Barracudu mezi nejlepší

AlwaysOn vybrala mezi sto nejlepších soukromých společností také americkou firmu Barracuda Network. Tato společnost je známá i v České republice, kde je jejím distributorem Gesto Communications.

AlwaysOn je mediální společnost, která funguje na systému online blogů. Spojuje tak "undergroundové" blogování s tradičními metodami magazínu (tento systém se nazývá blogozine). Zaměřuje se na moderní technologie v oblasti internetu a komunikací. Svou stovku nejlepších vybírá podle pěti kritérií: technologická inovace, potenciál na trhu, péče o zákazníky, mediální ohlas a investorské zhodnocení. Letos volila z více než tisíce nominací, které navrhli analytici trhů, investiční bankéři a další specialisté.

Barracuda Network začala podnikat v roce 2002 se zaměřením na spamové a antivirové filtry pro zákazníky všech velikostí. Mimořádný úspěch Barracuda Spam Firewall vedl firmu k vývoji dalšího typu firewallů - Barracuda Spyware Firewall a Barracuda IM Firewall. Barracuda má přes 35 000 zákazníků v celém světě. Patří mezi ně například Adaptec, Caltrans, CBS, Georgia Institute of Technology, IBM, Knight Ridder, NASA, Pizza Hut, Union Pacific Railroad Company a americká státní finanční správa.

Firewally společnosti Barracuda jsou k dispozici i na českém trhu. Gesto Communications prodává například Barracuda Spam Firewall 800, navržený pro velké organizace a poskytovatele internetových služeb. Dokáže zpracovat až 1,3 miliónu zpráv za hodinu. Výkon odpovídá nárokům až 30 tisíc nadprůměrně aktivních uživatelů.

Barracuda vzbudila mimořádnou pozornost, když začala prodávat první komplexní firewall pro instant messaging. IM je způsob komunikace v reálném čase - prostřednictvím internetu a pomocí speciálního počítačového programu. Programy pro IM umožňují si dopisovat s dalšími uživateli služby, kteří jsou připojeni k síti. Umožňují také výměnu dokumentů. IM je ideální pomocník pro výměnu informací uvnitř firmy a pro pracovníky na služební cestě. Pracovník, který si program spustí, vidí na obrazovce informaci o všech kolezích, kteří jsou připojeni, a může jim jednotlivě nebo hromadně odeslat zprávu. Barracuda IM Firewall existuje v pěti modelech. Podporuje až 7000 uživatelů. Organizace s více než 7000 uživateli mohou spojit několik firewallů dohromady.

Článek ze dne 20. července 2006 - čtvrtek