logo itpoint.cz

Bezdrátový telefonní VoIP systém Kirk 600v3

Systém KIRK 600v3 navazuje na úspěšný systém KIRK 600. Základní rysy systému jsou stejné, nabízí však větší hovorovou kapacitu (12 současných hovorů), podporu protokolu SIP, integrovaný kodek G.729 a možnost napájení ze sítě Ethernet.

Systém KIRK 600v3 single-cell navazuje na úspěšný systém KIRK 600 IP. Základní rysy systému jsou stejné, nabízí však větší hovorovou kapacitu (12 současných hovorů) a především podporu protokolu SIP.

KIRK 600v3 lze nasadit také ve verzi KIRK 600v3 multi-cell, kde lze vzájemně synchronizovat více základen a vytvořit tak i velmi rozsáhlý systém s až 256 rádiovými buňkami (základny + opakovače) pro až 1500 uživatelů.

Základnová stanice společně s opakovači tvoří radiobuňky, mezi kterými se mohou účastníci volně pohybovat bez přerušení hovoru. Možnost použít opakovače "v řadě" dovoluje pokrýt i větší budovy nebo rozsáhlou venkovní plochu. Pomocí opakovače s externí anténou lze pokrýt objekt vzdálený až 1000 m od základnové stanice nebo opakovače. Systém KIRK 600v3 IP vyniká rychlou a snadnou instalací.

Snadná instalace

Základnová stanice se připojí ke stávající síti (Ethernetu). Kabel k základně je jediný, který je třeba v celém systému použít. Je možno přihlásit až 35 telefonů DECT. Současně může probíhat až 12 hovorů.

Funkce základnové stanice :

Systém KIRK 600v3 byl certifikován společností Cisco Systems a je kompatibilní s Cisco Call Managerem. Systém je dále kompatibilní s IP Office AVAYA, Stonevoice a Innovaphone (H.323). S protokolem SIP byl testován s IP PBX Asterisk.

Článek ze dne 14. července 2006 - pátek