logo itpoint.cz

Bezpečnostní komunikátor ATEUS GuardGate oceněn na veletrhu PragoAlarm

Cenu každoročně uděluje odborná porota exponátu, který představuje největší inovaci a přínos pro oblast bezpečnosti. ATEUS GuardGate lze nasadit kdekoli, kde je pokrytí signálem GSM. Komunikátor zajišťuje bezpečné připojení objektu k Pultu centrální ochrany (PCO).

 ATEUS GuardGate Ke spojení mezi hlídaným objektem a dispečinkem bezpečnostní služby využívá GuardGate datového přenosu GPRS, a představuje tak relativně bezpečné a trvalé spojení, které okamžitě předá informaci o narušení objektu.

Zařízení v definovaných periodách odesílá kontrolní zprávy o stavu objektu a může navíc informovat správce objektu přes SMS zprávy o vybraných událostech, například o uzamčení (hlídání) objektu.

"GRAND PRIX z veletrhu Pragoalarm je dobrým signálem pro naše partnery a zákazníky, že GuardGate je opravdu moderní a inovativní řešení. Ocenění je významné i pro nás jako potvrzení, že i v tomto výrobním segmentu jdeme správným směrem", říká Jiří Hlavatý, manažer prodeje bezpečnostních řešení společnosti 2N.

Inovací, oproti dosud využívaným produktům, je variabilita komunikátoru, a to především ve třech směrech :

Dříve pro spojení využívané běžné telefonní (analogové) linky, jejichž vyřazení z provozu není pro většinu pachatelů problém, nahradila 2N spojením přes GPRS. Analogovou linku však zcela nezavrhla, ale ponechala ji jako záložní pro případ nestabilního signálu GSM.

Sloučení použití jak stávající analogové linky tak nově GPRS přenosu dat je dvojí jistota pro doručení informace o napadení objektu včas, a tím i zajištění včasného zasáhu bezpečnostní jednotky. Pro firemní objekty je k dispozici verze komunikátoru s připojením do LAN, kde komunikaci s pultem zajistí datová síť.

Článek ze dne 21. dubna 2006 - pátek