logo itpoint.cz

Další uživatelé symmetryONE

Unikátní technologii kanadské firmy SR Telecom pro bezdrátový vysokorychlostní přenos hlasu a dat budou využívat další tisíce evropských zákazníků. SR Telecom získal další zakázku na dodávku technologie symmetryONE španělskému telekomunikačnímu operátorovi Telefónica. V České republice toto zařízení nabízí pražská společnost Gesto Communications.

SR Telecom Telefónice již dodal přes 200 základnových stanic a 25 000 terminálových stanic pro zákazníky. V nyním uzavřeném dalším kontraktu dodá 110 základních stanic a více než 10 000 stanic pro zákazníky. Výrazně se tak zlepší kvalita hlasových a vysokorychlostních datových služeb Telefónicy.

Technologie symmetryONE umožňuje vysokorychlostní přenos hlasu a dat. Je připravená pro nasazení v nastupující technologii WiMAX. Kromě tohoto zařízení Gesto Communications českým zákazníkům nabízí i speciální WiMAX point-to-multipoint systém pro bezdrátový širokopásmový přístup. Stejně jako symmetryONE je konstruovaný pro providery datových služeb v pásmech 2.3, 2.4 a 3.5GHz. Umožňuje funkční provoz i na nepřímou viditelnost.

SR Telecom je významným světovým producentem licencovaných OFDM řešení. Modulační metoda OFDM (ortogonální frekvenčně dělený multiplex) je využívána i u digitálního pozemního televizního a rozhlasového vysílání. OFDM spočívá v použití stovek až tisíců nosných kmitočtů. Oproti klasickým metodám analogové modulace je zde v jedné oblasti možné použít na stejném kanále více navzájem synchronizovaných vysílačů. Princip OFDM je vysoce odolný proti rušení.

V České republice je SR Telecom znám především jako výrobce technologie Angel, která slouží k širokopásmovému bezdrátovému přenosu datových a hlasových služeb již v 16 českých městech.

 

Článek ze dne 30. srpna 2006 - středa