logo itpoint.cz

DataViz bude poskytovat propojení Microsoft Exchange ActiveSync pro nové inteligentní smart telefony M600 a P990

Telefony typu M600 a P990 od Sony Ericsson jsou prvními smart telefony s uživatelským prostředím UIQ 3.0 ...

Společnost DataViz dnes oznámila spolupráci se společností Sony Ericsson, které bude poskytovat propojení Exchange ActiveSync pro její nové inteligentní smart telefony M600 a P990 s uživatelským prostředím UIQ 3.0, založené na operačním systému Symbian OS. Tyto telefony využívají technologii Exchange ActiveSync pro přímou synchronizaci a elektronickou poštu, který pracuje na základě řešení RoadSync od společnosti DataViz. RoadSync je bezpečné, bezdrátové a přímé řešení pro synchronizaci s aplikací Exchange Server 2003, díky kterému lze prohlížet firemní elektronickou poštu, její přílohy, kalendář a kontakty. Obě společnosti, DataViz a Sony Ericsson, jsou vlastníky licence na protokol Exchange ActiveSync od společnosti Microsoft.

Podle analytické průmyslové společnosti Radicati Group, 33 procent společností po celém světě využívá aplikaci Microsoft Exchange pro elektronickou poštu, a tento podíl do roku 2009 vzroste na 39 procent. Kromě toho se předpokládá, že do roku 2009 počet nainstalovaných bezdrátových řešení elektronické pošty ve firmách vzroste z počtu 6,5 milionů na 123 milionů připojení.

Dle očekávání, nastal nárůst poptávky jak po elektronických schránkách Exchange, tak po bezdrátových emailových řešeních. Díky technologii Exchange ActiveSync mohou společnosti Sony Ericsson a DataViz poskytovat integrovaná řešení pro elektronickou poštu více firemním zákazníkům, kteří při své komunikaci využívají aplikaci Exchange.

"Stále více firem využívá výhod mobilních zařízení, které jsou okamžitě připojitelná k aplikaci Exchange Server 2003. Naše technologie RoadSync umožňuje telefonům M600 a P990 v podstatě stejnou úroveň synchronizace se systémem Windows Mobile 5, využívaným v mobilních telefonech, jako má nainstalovaná sada Messaging & Security Feature Pack," řekl Rob Hoxie, ředitel pro rozvoj obchodních aktivit společnosti DataViz, Inc. "Nové přístroje společnosti Sony Ericsson nabízí kvalitní značku, jednoduché užívání a možnost přístupu k firemní komunikaci, což, jak věříme, přispěje k tomu, že se tyto přístroje stanou velmi populárními a napomůžou rozšířit technologii Exchange ActiveSync, kterou bude využívat stále více firemních zákazníků."

"Bezpečný a bezdrátový přístup k elektronické poště, kalendáři a dalším obchodním datům jsou základními požadavky všech profesionálů, kteří potřebují vést neustálou komunikaci s klienty a kolegy, i když jsou mimo kancelář," řekl Henrik Voigt, ředitel a představitel divize pro firemní řešení ve společnosti Sony Ericsson. "Úzká spolupráce se společností DataViz nám umožnila dosáhnout za členění technologie Exchange ActiveSync do naší nabídky smart telefonů a řešení."

O řešení Exchange ActiveSync společnosti Dataviz

Aplikace Exchange ActiveSync pro synchronizaci a elektronickou poštu, která je součástí inteligentních smart telefonů M600 a P990, vychází z řešení RoadSync společnosti DataViz. Aplikace RoadSync je založena na licencovaném výměnném protokolu Exchange ActiveSync společnosti Microsoft a poskytuje bezpečné, bezdrátové a přímé řešení pro synchronizaci s aplikací Microsoft Exchange Server 203, díky kterému lze získat přístup k firemní elektronické poště, k prohlížení příloh elektronické pošty, do kontaktů nebo kalendáře. To vše v jednom dostupném a uživatelsky příjemném balíčku. Kromě toho, řešení RoadSync významně zvyšuje produktivitu uživatelů a přispívá ke snížení nákladů na informační technologie. To díky jednoduše implementovatelné strategii, která snižuje potřebu aplikačních serverů (middleware serverů) i výši předplatného.

Zákazníci, kteří si zakoupí přístroje M600 a P990, mohou zaregistrovat svého klienta ActiveSync client u společnosti DataViz. Více informací naleznete na internetových stránkách http://www.dataviz.com/roadsyncse.

O společnosti DataViz, Inc.

Společnost DataViz je světovou jedničkou ve vývoji aplikací pro zajištění kompatibility kancelářských aplikací s ostatními platformami, včetně platforem Palm OS, Symbian OS, Java, Windows Mobile, Windows a Macintosh. Firma DataViz byla založena v roce 1984, kdy se zabývala vývojem softwaru pro převod souborů. Od svého založení firma expanduje a nyní nabízí řešení, která uspokojují vzrůstající poptávku po kompatibilitě s kancelářskými aplikacemi na trzích s mobilními zařízeními a kapesními počítači. Kromě aplikace RoadSync, která je špičkovým řešením pro zajištění přístupu k nejdůležitějším informacím a souborů aplikací Microsoft Office pro zaměstnance, bez ohledu na to, kde se právě nacházejí, nabízí firma špičkový kancelářský balík "Documents To Go" pro bezdrátové telefony, který získal četná ocenění. Společnost DataViz je členem fóra Nokia Pro a vývojářské platformy Plugged-In od firmy Palm. Firma rovněž vyvíjí aplikaci Sony Ericsson Core+ pro mobilní telefony Sony Ericsson a je licenčním partnerem společnosti Microsoft, platinovým partnerem firmy Symbian a zasloužilým partnerem firmy Orange. Kromě toho je společnost DataViz strategickým partnerem firem Microsoft, Palm, Sony, Apple, Sony Ericsson a dalších předních firem doma i v zahraničí.

Článek ze dne 20. července 2006 - čtvrtek