logo itpoint.cz

Disc Shredder v akci s výraznou slevou až 67 %

Tento program bezpečně odstraní všechna data na disku včetně operačního systému, bez nutnosti jejich demontáže. Spouští se přímo ze startovací diskety nebo z CD. Aplikace běží nad operačním systémem DOS, tudíž není nutné mazaný disk připojovat k jinému počítači s funkčním operačním systémem Windows.

K čemu potřebujete programy pro neobnovitelné mazání dat ? 

Studenti z Massachusetts Institute of Technology (MIT) uskutečnili v roce 2002 zajímavý pokus. Z různých zdrojů získali 158 pevných disků - z bazarů, z hromadných výprodejů velkých firem, darem apod. A na tyto disky se podívali z hlediska hackera, který má zájem o smazaná data. Zjistili, že 28 disků obsahuje přímo nesmazaná data! Šedesát procent testovaných disků bylo sice zformátováno, ale jen ani ne deset procent z celkového počtu bylo opravdu bez dat. Ze zbývajících devadesáti procent disků se data dala získat - ve větší či menší míře. Na discích byla nalezena spousta citlivých informací: přístupová hesla k nejrůznějším aplikacím (odložili si je sem uživatelé či systém), spousta pornografie (soubory z navštívených webových stránek, ale také "domácí produkce"), dále lékařské zprávy, osobní a firemní údaje, tisíce e-mailů… Kardinální úlovek představoval pevný disk, který dříve sloužil v bankomatu a který obsahoval soubor s kompletním výpisem výběrů (časy, data, čísla karet, částky…) za poslední rok.

Operační systémy na bázi Windows neumožňují neobnovitelné smazání souborů a obnova "smazaných" dat je výrazně jednodušší, než by se na první pohled zdálo. Stačí se jen podívat na způsob, jakým operační systém Windows vybrané soubory maže. Soubor totiž není fyzicky zlikvidován, ale operační systém pouze upraví záznam o souboru ve FAT nebo NTFS. Zde označí místo, kde byl původně umístěný příslušný soubor, jako prázdné. Jinými slovy: soubor dále fyzicky existuje na disku, jen na něj neexistuje odkaz. Z toho plyne docela jednoduchá zákonitost: dojde-li k obnovení příslušného odkazu, dojde zároveň k obnovení zdánlivě smazaného souboru. Na disku zůstává až do náhodného přepsání jinými daty.

Pod operačním systémem DOS se k obnově smazaných dat používal jednoduchý příkaz "undelete", pro Windows jsou k dispozici rozličné utility. Stačí jen do kteréhokoliv vyhledávače na internetu zadat klíčová slova "data recovery" a hned máte k dispozici nabídku desítek programů.

V případě, že nechcete, aby měl někdo přístup k datům na discích na vyřazovaných počítačích, počítačích, které předáváte do servisu, kolegům, novým zaměstnancům apod., doporučujeme Vám programy pro neobnovitelnou skartaci dat.

My Vám dnes blíže představíme produkt pro bezpečnou skartaci celých disků, produkt TrustPort® DiscShredder.

 TrustPort® DiscShredder Tento program bezpečně odstraní všechna data na disku včetně operačního systému, bez nutnosti jejich demontáže. Spouští se přímo ze startovací diskety nebo z CD. Aplikace běží nad operačním systémem DOS, tudíž není nutné mazaný disk připojovat k jinému počítači s funkčním operačním systémem Windows.

Princip neobnovitelného smazání souborů spočívá v několikanásobném přepsání jejich obsahu náhodnými znaky, dále následuje zkrácení na nulovou délku, a teprve poté smazání operačním systémem. Několikanásobné přepisování se provádí kvůli rezistenci magnetických médií (magnetické médium umožňuje obnovování i přepsaných záznamů pomocí měření zbytkových magnetických proudů).

DiscShredder lze spouštět pouze na platformě MS DOS. Program nelze používat pod operačními systémy Windows, OS/2 či Linux. Nicméně v praxi se Disc Shredder zpravidla používá přímo z bootovacího CD nebo diskety s vlastním operačním systémem, takže toto omezení uživatele nikterak nelimituje.

Skartovací metody :

Výše popsaný produkt Vám nyní navíc nabízíme za zvýhodněnou cenu :

Počet licencí Původní cena v Kč bez DPH Akční cena v Kč bez DPH
1 29 800 9 800
2-10 19 800 6 510

Licence se prodávají na dobu časově neomezenou, s technickou podporou na 1 rok. Po roce je nutné dokupovat už jen technickou podporu. Bližší informace Vám rádi předají naši produktoví specialisté.

Tato nabídka je platná pro objednávky přijaté do 30.9.2006 a není možné ji kombinovat s žádnou jinou akcí.

Článek ze dne 26. dubna 2006 - středa