logo itpoint.cz

Ethernet je rychlý i přes metalické vedení

Poskytovatelé ethernetových služeb ve stále větší míře nabízejí kvalitní připojení s vysokou rychlostí přenosu na klasickém metalickém vedení. Tato technologie pokročila natolik, že na mnoha místech není nutné s vysokými náklady budovat optické sítě ...

Jednou z firem, které dodávají produkty pro ethernetové služby provozované na metalickém vedení, je americká společnost Zhone Technologies. V České republice je jejím distributorem společnost Gesto Communications.

Ethernet je prostředí, které se používá pro přenosy zvuku, obrazu a dat. Společnost Zhone pro jeho nasazení na měděných smyčkách vyvinula novou produktovou řadu EtherXtend pro koncové uživatele a šasi EtherXtend 319 a 719. Umožňuje několikanásobně zvýšit rychlost, jíž se po metalickém vedení přenášejí data - až na 45 Mbps. Je to tedy kvalitní a zároveň cenově nenáročná alternativa optické sítě.

Analytická společnost Infonetics Research loni Zhone Technologies potvrdila jako "Number 1" světového trhu s ethernetovými řešeními přes metalické vedení.

Mezi zákazníky, kteří produkty Zhone EtherXtend využívají ve svých sítích, se zařadila také finská telekomunikační společnost Mikkelin Puhelin Oyj. Tato firma je součástí Finnet Group. Během několika týdnů je to již druhé nasazení technologie EtherXtend v severských zemích - používá je také švédský telekomunikační operátor Ventelo v síti, kterou v Norsku provozuje pro zákazníky ze světa byznysu.

V České republice je firma Zhone známá především jako dodavatel technologie pro rychlé internetové připojení, které svým zákazníkům v 17 městech poskytují Radiokomunikace. Produkty Zhone v České republice distribuuje společnost Gesto Communications. Nabízí ucelená telekomunikační řešení Zhone, která umožňují přenášet hlas, video a data v různých prostředích.

Článek ze dne 26. května 2006 - pátek