logo itpoint.cz

Firewally Barracuda získaly další ocenění

Antispamový firewall americké společnosti Barracuda Networks získal ocenění odborného časopisu Lotus Advisor Magazine v kategorii Administration: Messaging Management Tool.

Barracuda Spam Firewall získal letošní Lotus Advisor Editors Choice Award za komplexní ochranu e-mailu, pružnou cenovou politiku a snadnou integraci se softwarem IBM Lotus Notes a Web Access (iNotes) klient. Firewally firmy Barracuda jsou úspěšné i na českém trhu, kde je distribuuje pražská společnost Gesto Communications.

Časopis u firewallu vyzdvihl snadnou obsluhu a plné zaměření jeho výkonu na práci pro uživatele. Pochvalu získaly i výkonné plug-iny pro Lotus Notes. Umožňují uživatelům, aby si e-maily označovali jako spam nebo "nespam" a automaticky si tak vytvářeli osobní whitelisty založené na anylýze předchozí korespondence. To uživatelům Lotus Notes umožňuje, aby si firewall "vycvičili" podle vlastních potřeb a preferencí. Zároveň se tak zvyšuje preciznost firewallu při blokaci spamu.

Podle prezidenta Barracuda Networks Deana Draka používá Lotus Notes více než 125 miliónů lidí připojených k e-mailové poště. Všichni jsou denně bombardováni spamem a viry.

Vítězové Lotus Advisor Editors Choice Award byli vybráni panelem specialistů na software Lotus na odborné konferenci Lotusphere 2006. Ocenění bylo udělováno na nejvíce inovativní řešení a administrativní nástroje pro software Lotus.

Barracuda Networks je hlavním světovým dodavatelem podnikových spamových firewallů. Nabízí ucelenou řadu firewallů, které chrání uživatele před spamem a viry. Barracuda Spam Firewall dokáže zastavit spam bez přerušení žádané pošty. Podporuje tisíc až 30 tisíc aktivních uživatelů, a to bez poplatků za jednotlivého uživatele. Instalace firewallu trvá necelých pět minut. V provozu je automaticky aktualizován, aby byl schopen čelit novým virům a formám spamu.

Firewally společnosti Barracuda jsou k dispozici i na českém trhu. Pozornost budí například Barracuda Spam Firewall 800, navržený pro velké organizace a poskytovatele internetových služeb. Nabízí nejvyšší výkon dostupný pro e-mailové brány. Dokáže zpracovat až 1,3 miliónu zpráv za hodinu. Výkon odpovídá nárokům 30 000 nadprůměrně aktivních uživatelů.

Barracuda Spam Firewall 900 se stal finalistou při udělování ocenění Product Excellence Awards na letošní odborné konferenci LinuxWorld Boston 2006. Bylo to v kategorii Best Messaging Solution. Porota, složená z nezávislých znalců a průmyslových expertů, ocenila inovaci při jeho vývoji, snadnou konfiguraci, pružnost i cenu odpovídající výkonu.

Finalistou soutěže o Product Excellence Awards se na LinuxWorld Boston 2006 stal také Barracuda Spyware Firewall. Bylo to v kategorii Best Security Solution. U tohoto firewallu porota ocenila příznivé přijetí u uživatelů, snadnou konfiguraci, cenovou pružnost a schopnost pracovat v různých prostředích.

Článek ze dne 7. dubna 2006 - pátek