logo itpoint.cz

GTS NOVERA formálně dokončila spojení společností

Český celonárodní telekomunikační operátor GTS Novera formálně dokončil téměř rok trvající proces spojení společností GTS Czech a Aliatel.

V souladu s dříve oznámeným plánem došlo k 31. prosinci 2005 k fúzi společností GTS NOVERA a.s., GTS CZECH, a.s., KPNQwest Czechia s.r.o. a GTS Carrier Services /Czech/ s.r.o. sloučením. Poslední tři jmenované společnosti byly k 31. prosinci 2005 vymazány z obchodního rejstříku a přestaly existovat.

Nástupnickou společností všech jmenovaných firem je od 1. ledna 2006 GTS NOVERA a.s. Všechna práva a povinnosti zaniklých společností přešly na ni. Značka Aliatel zanikla již 31. března 2005, kdy došlo ke vzniku společnosti GTS NOVERA a.s. Tento krok proběhl podle plánovaného postupu fúze společností GTS Czech a Aliatel. Jedná se pouze o formální právní završení celé transakce.

Společnost GTS Novera je celonárodní telekomunikační operátor. Vznikla v roce 2005 sloučením dvou vedoucích alternativních telekomunikačních operátorů, GTS CZECH, a.s. a Aliatel a.s. GTS Novera poskytuje v garantované kvalitě komplexní portfolio hlasových, datových a internetových služeb. GTS Novera je členem silného mezinárodního telekomunikačního uskupení GTS CE Holdings. B.V., které je součástí mezinárodního finančního holdingu GML Limited. Společnost má v současné době cca 550 zaměstnanců.

Článek ze dne 5. ledna 2006 - čtvrtek