logo itpoint.cz

GTS Novera rok po akvizicích - téměř 15% podíl na trhu pevných linek

Rok po akvizicích konkurenčních firem Contactel, Nextra a Telenor Networks má celonárodní telekomunikační operátor GTS Novera téměř 15 % podíl na trhu pevných linek podle tržeb. Je tak druhým největším telekomunikačním operátorem na českém trhu.

Společnost se hodlá i nadále orientovat na firemní segment, kde si vybudovala silnou pozici - téměř polovina všech firem s více než dvěma sty zaměstnanci využívá jejích služeb. GTS Novera předpokládá, že v roce 2006 dosáhne tržeb ve výši téměř šest miliard korun.

Na trhu fixních telekomunikačních operátorů se GTS Novera stala druhým největším dodavatelem podle výše tržeb - má podíl 14,2 %, první Telefónica O2 69,3 % a třetí Radiokomunikace pak 4,3 %. Při nezahrnutí dominantního operátora má GTS Novera v rámci ostatních operátorů téměř poloviční podíl: 49 %. Největšího úspěchu dosahuje GTS Novera u firem s více než dvěma sty zaměstnanci, kde využívá její služby 48 % všech společností.*

"Náš tržní podíl v segmentu velkých firem je výsledkem naší dlouhodobé strategie soustředit se jednoznačně na firemní zákazníky. Těm jsou kompletně přizpůsobeny parametry naší produktové nabídky: její šíře, garance kvality služeb i přiměřené ceny. Chceme být jejich preferovaným dodavatelem," říká Tomáš Budník, ředitel komerční divize GTS Novera. "Úspěšnost naší strategie potvrzuje nejen vysoký tržní podíl, ale i spokojenost zákazníků s našimi službami, jak vyplývá z nedávno provedeného výzkumu."

Podle říjnového výzkumu TNS AISA pro GTS Novera dosahuje spokojenost zákazníků společnosti vysoké úrovně. Tzv. TRI*M index, který měří úroveň zákazníkovy loajality, má v případě GTS Novera hodnotu 69. GTS Novera tak dosahuje jedněch z nejlepších výsledků v rámci Evropy. Retence zákazníků GTS Novera pak obecně roste s velikostí podniku.**

* T-Audit TNS AISA, listopad 2006 a interní odhady
** výzkum TNS AISA pro GTS Novera, říjen 2006

Článek ze dne 30. listopadu 2006 - čtvrtek