logo itpoint.cz

Konferenční telefon SoundStation2 má nové využití

Konferenční telefon SoundStation2, který vyrábí americká firma Polycom, je nyní možné používat také pro telefonickou platformu Avaya Communication Manager. Uživatelé platformy Avaya jím mohou nahradit starší telefony SoundStation Premier 500D a 550D.

Polycom SoundStation2, který v České republice prodává společnost Gesto Communications, jim poskytuje výrazně lepší kvalitu přenosu i výkon a také nové funkce.

 SoundStation2 Takto upravený SoundStation2 může spolupracovat se všemi produkty Avaya, které jsou kompatibilní s Avaya Communication Manager 3.1.SoundStation2 navazuje na řadu konferenčních telefonů SoundStation, které jsou v oboru ikonou. Charakterizuje je typický trojúhelníkovitý tvar. SoundStation se staly nejrozšířenějším audiokonferenčním přístrojem na světě.SoundStation2 nabízí oproti svým předchůdcům značně vylepšenou kvalitu přenosu hlasu.

Účastníci konference mohou mluvit normální hlasitostí až do vzdálenosti tři a půl metru od přístroje, aniž by se zkreslila čirost hlasu. Oproti svým předchůdcům má SoundStation2 řadu nových vlastností a doplňků, včetně podsvíceného LCD displeje. K SoundStation2 je možné připojit mobilní telefon a poté pořádat audiokonference přes sítě mobilních operátorů. K přístroji je možno koupit i doplňkovou sadu pro internetové volání.Americká společnost Polycom patří mezi největší světové poskytovatele komunikačních řešení. Je významným dodavatelem audiokonferenčních zařízení. Její podíl na světovém trhu videokonferencí činí asi 50 procent.

Americká firma Avaya je světovým leadrem ve firemních komunikačních aplikacích, systémech a službách. Navrhuje, vyrábí a spravuje komunikační sítě pro více než milión společností po celém světě.

Spolupráce mezi Polycomem a Avayou je dlouhodobá. Jejím nejnovějším výsledkem je právě integrace software Communication Manager společnosti Avaya s audio - i videotechnologií firmy Polycom. Dochází tak mimo jiné k propojení internetového volání s různými typy videokonferenční techniky (desktopy, konferenční místnosti i multipointové videokonference). Dokonce je možné navázat spojení mezi přístroji, které spolu doposud nemohly komunikovat. Rozšiřuje se tak využití konferenční techniky, což podniky i úřady mohou využít pro zvýšení efektivnosti řízení, porad, školení i při dalších akcích.

Článek ze dne 8. března 2006 - středa