logo itpoint.cz

MediaScrape - světová síť internetového televizního zpravodajství vysílá plně ve formátu videa

MediaScrape je první internetovou televizní sítí, která se zabývá vysíláním digitalizovaného analogového signálu ve formátu, který představuje stoprocentní vysoce kvalitní video, které je interaktivní, bezplatné, v jazykových mutacích podle příslušné země, s možností vyhledávání a archivace a funkcí on demand.

 MediaScrape / www.MediaScrape.com MediaScrape(TM), první světová informační síť, která využívá internetovou technologii pro bezplatné vysílání zpravodajství ve formátu videa, byla dnes živě spuštěna na internetové adrese http://www.MediaScrape.com.

"Jde o průlom v oblasti zpravodajství, neboť MediaScrape bude přenášet zahraniční zpravodajství z amerického kontinentu, Afriky, Evropy, Středního Východu a asijsko-pacifické oblasti v původním formátu a jazyce, přičemž bude umožňovat, aby se divák mohl podívat na jednu událost nezaujatě a z více úhlů pohledu. Ať už jde o místní nebo mezinárodní události," řekl Tyler N. Cavell, zakladatel a provozní ředitel společnosti MediaScrape.

MediaScrape se aktualizuje každých 30 minut, 24 hodin denně a tak poskytuje uživatelům možnost, aby plně kontrolovali způsob, jakým dostávají zprávy. Funkce play-all umožňuje divákům sledovat po dobu 10-12 minut nejdůležitější zahraniční i místní zprávy, které jsou nahrané na hodinu a půl dlouhé smyčce s denními zprávami, nebo použít funkci na vyžádání (on-demand), kde jsou zprávy roztříděné podle oblasti a země.

"Jelikož vysílání MediaScrape bude plně financováno z příjmů z reklamy, jsme schopni nabídnout tyto internetové video služby zákazníkům zdarma," řekl Cavell. "MediaScrape se snaží zlepšit informační tok mezi lidmi, zejména pokud jde o mladou počítačovou generaci, přistěhovalce nebo generaci příznivců agentury Bloomberg, zaměřené na novinky v oblasti zahraničních investic, interaktivity a světového obchodu."

Na rozdíl od jiných nových internetových stránek, zahrnují stránky MediaScrape všechny tři interaktivní možnosti - fórum (message board), blogy a obsah podle požadavků uživatele, včetně videa, fotografií, textů a audia.

Společnost MediaScrape uzavřela smlouvu o spolupráci s předními národními i mezinárodními zpravodajskými agenturami a velkoobchodníky, jako například Associated Press, Canadian Press a Dogan News Agency (81 agentur po celém světě). Společnost MediaScrape doposud podepsala spolupráci s místními provozovateli televizního vysílání v Gruzii, Turecku, Ázerbájdžánu a Arménii a doufá, že se jí během příštího roku podaří uzavřít další smlouvy ve více než sto zemích.

Zprávy mají v současné době titulky v angličtině, v dohledné době budou k dispozici rovněž v dalších jazykových mutacích. Společnost má centrálu v Montrealu a pobočky v Arménii, Gruzii, Ázerbájdžánu a Turecku. Společnost MediaScrape založil Tyler N. Cavell, který měl pocit, že současné vysílání neinformuje dostatečně. Proto spustil stránky http://www.mediascrape.com, aby vyplnil mezery ve světovém internetovém vysílání zpravodajství.

Článek ze dne 10. května 2006 - středa