logo itpoint.cz

Nemusíte měnit operátora, abyste ušetřili

Myslíte si, že telefon na Vašem stole je jen sluchátko a sada tlačítek ? To už nemusí být pravda. Napadlo Vás někdy, co všechno může zvládnout digitální telefon ? Digitální telefon optiPoint 500 basic toho zvládne opravdu hodně.

V současné době jsou nejdražší položkou na telefonních účtech hovory ze sítí mobilních operátorů. Tyto hovory jsou dokonce zpoplatňovány vyšší sazbou než hovory uskutečněné z pevné linky do některých zahraničních lokalit. Proto v mnoha společnostech lze pozorovat snahu co nejvíce hovorů uskutečnit tzv. od stolu.

Všichni vědí, že tato cesta je nejlevnější, avšak klasický (analogový) telefon, který leží na Vašem stole Vám poslouží maximálně několika paměťovými tlačítky. U mobilního telefonu zkrátka nalistujete a zmáčknete – jaký to komfort. Místo vyhledání kontaktu a přeťukání po trojicích čísel na pevný telefon, mnoho uživatelů uskuteční raději hovor z mobilu i za cenu vyššího hovorného.

 optiPoint 500 basic Dovolím si tvrdit, že rozhodně nejsem jediný, kdo jako databázi kontaktů využívá Microsoft Outlook. Jak mě tedy potěšila možnost přímo z Outlooku navázat telefonické spojení třemi stisky myši (spolu s vytáčením telefonního čísla se nabízí možnost otevření deníku MS Outlook a zápisu poznámek na časovou osu).

 možnost otevrení deníku MS Outlook

Veškerá komunikace je prováděna přehledně a pohodlně prostřednictvím jediného monitoru. Ušetří se tak čas i nemalé prostředky. Komfort, spojený s využíváním funkce Callbridge TU (kompatibilita i s jinými poštovními aplikacemi) značně převyšuje pohodlí nabízené mobilním telefonem.

Tato funkce byla již přístupná u digitálních telefonních přístrojů optiSet Comfort plus, které se dodávali k telefonním ústřednám Siemens řady Hicom. Pro tuto funkci bylo však zapotřebí zakoupit rozšiřovací adaptér a licenci pro software. Výsledná cena se tedy pohybovala okolo 22000 Kč.

Digitální telefon optiPoint 500 basic je však již vybaven USB rozhraním. Potřebný freeware lze jednoduše stáhnout. Jediná investice, spojená s telefonováním z počítače, spočívá tedy v zakoupení USB kabelu.

Cena digitálního telefonu optiPoint 500 basic přesahuje hranici pěti tisíc o čtrnáct korun.

Článek ze dne 14. března 2006 - úterý