logo itpoint.cz

Nová Barracuda - Load Balancer

Přístroj, který reguluje rychlost připojení k internetu a napomáhá plynulosti jeho provozu, uvedla na trh americká společnost Barracuda Networks. Barracuda Load Balancer se stane pomocníkem pro poskytovatele internetového připojení i administrátory podnikových sítí, kteří pravidelně bojují s přetíženými linkami. V České republice je distributorem přístrojů Barracuda společnost Gesto Communications.

Barracuda Load Balancer poskytuje komplexní řešení pro rozdělení výkonu pro internetové sítě s vysokými nároky na datový přenos (Web, FTP, streaming audia a videa a sítě pro přenos souborů). Je určen i pro hostované aplikace, které používají architekturu thin klientů, jako je Citrix nebo Windows Terminal Services. Uplatní se i u dalších IP služeb vyžadujících optimální výkon (SMTP, DNS, RADIUS a TFTP).

Na rozdíl od konkurenčních výrobků, které vyžadují kompletní instalační procesy, je Barracuda Load Balancer snadno instalovatelný, dokáže sám prozkoumat síť a provést kompletní nastavení přes intuitivní webinterface. Sám si stahuje aktualizace, díky kterým udržuje vysokou bezpečnost sítě – obdobně jako u ostatních produktů Barracudy technici neustále vylepšují software. To platí i pro ochranu před vetřelci, kteří by chtěli výkon sítě zneužít.

Barracuda u svého Load Balanceru unikátně řeší ochranu před vetřelci. Zatímco typický Intrusion Detection System (IDS) zaplavuje uživatele výstrahami a varovnými hlášeními, Barracuda Load Balancer mu hlásí jen skutečné pokusy o zneužití výkonu. Přístroj nabízí dokonalou možnost monitorování sítě a okamžité reakce na problémy, které v ní vznikají.

Přes tyto výhody je Barracuda Load Balancer levnější než konkurenční výrobky. Navíc se při jeho nasazení neplatí za jednotlivé porty ani serverové licenční poplatky. Pro podnikovou sféru proto je nejlepší variantou.

Vlastnosti Barracuda Load Balancer vysoce ocenil prezident serveru Yoga.com Victor Oppenheimer. Tento populární web se specializuje na jógu, fitness a zdraví obecně. V průměru vykazuje 4500 jedinečných návštěvníků denně. Yoga..com zakoupila dva kusy Barracuda Load Balanceru a umístila je před své webové servery a e-mailové klienty.

Uznání Barracuda Load Balancer získal také od ISP Connet Forums, organizace tvořené poskytovateli připojení, webhostery a zástupci dalších technologických firem. Na její letošní konferenci ISPCON FALL v americkém městě Santa Clara byl zařazen mezi deset výrobků, které jsou nejvíce zajímavé z pohledu nových vývojových trendů.

Barracuda Networks se specializuje na podnikové antispamové a antispywarové firewally. Prodává také účinný firewall pro instant messaging. Má více než 35 tisíc zákazníků, například Adaptec, Barnes & Noble, Caltrans, CBS, Georgia Institute of Technology, IBM, NASA, Pizza Hut, Union Pacific Railroad Company nebo americké ministerstvo financí.

Článek ze dne 1. prosince 2006 - pátek