logo itpoint.cz

Nová verze Alcatel OmniPCX Office s podporou SIP a WiFi

Alcatel uvádí na trh nejnovější verze svého IP komunikačního serveru pro malé a střední firmy Alcatel OmniPCX Office. Nová verze 5.0 obsahuje významné inovace, například novou softwarovou operátorskou konzoli, IP telefonii pro lokální bezdrátové sítě, nové funkce pro malé a střední firmy s více pobočkami a také síťové rozhraní SIP pro hlasové propojení více sítí přes IP nebo pro přístup ke službám operátorů v sítích nové generace.

Nová aplikace Alcatel PIMphony s funkcemi operátora umožňuje firmám s několika pobočkami centralizovat příjem hovorů na jediném místě. Tato aplikace zjednodušuje správu příchozích hovorů a přepojování hovorů pro všechna pracoviště. Pomocí grafického rozhraní poskytuje uživatelům pohotový přehled o stavu všech terminálů v rámci instalace – o analogových a digitálních telefonech, terminálech IP, DECT a o počítačích – ať se nacházejí kdekoli. Operátor tak může okamžitě navrhnout alternativní řešení, pokud je požadovaná osoba nepřítomná, nachází se na jiném telefonu, nebo právě hovoří. Tato aplikace umožňuje vyřizování každodenních úkolů jako aktivaci a změnu přesměrování hovorů, aktualizaci adresářů všech pracovišť nebo zamykání a odemykání telefonů. V kombinaci s možností datového i hlasového propojení několika poboček protokolem IP mohou společnosti dosáhnout výrazné finanční úspory díky centralizaci funkcí recepce a snížení nákladů na komunikaci v rámci firmy. Zároveň je všem volajícím k dispozici kompletní a transparentní služba.

Aby vyšel vstříc poptávce po optimalizaci firemních infrastruktur s pomocí WiFi v malých a středních firmách a stále častějšímu používání přenosných a kapesních počítačů, začlenil Alcatel do své nabídky také řešení bezdrátové IP telefonie VoWLAN (hlas-přes-WiFi). Novou nabídku tvoří řada bezdrátových IP terminálů, jež poskytují stejnou úroveň služby jako telefony DECT nebo pevné digitální telefony Alcatel. Výkonnost sítě je navíc optimalizována integrovaným řízením kvality služby, optimalizací hlasového a datového provozu v síti, která zaručuje její maximální dostupnost.

Nová verze serveru Alcatel OmniPCX Office nabízí užitečné funkce pro malé a střední firmy s více pobočkami, které mají zájem snížit náklady bez ohrožení úrovně služby poskytované zákazníkům a uživatelům. Office Management Console zaručuje efektivnější a bezpečnou centrální správu systémů ve všech firemních provozovnách prostřednictvím bezpečného internetového připojení. Umožní správcům rychleji reagovat na požadavky uživatelů bez posílání techniků na místo.

Alcatel OmniPCX Office navíc podporuje protokol SIP pro hlasové a datové propojení více pracovišť a pro připojení k sítím operátorů nové generace. Alcatel je v postavení preferovaného partnera operátorů v souvislosti se zaváděním nových síťových služeb založených na protokolu SIP, například konvergence pevné a mobilní komunikace nebo služeb komunikace prostřednictvím různých médií a terminálů.

"Touto novou verzí udělal Alcatel OmniPCX Office významný krok vpřed v konvergenci pevných a mobilních sítí a představil se jako komunikační řešení pro malé a střední podniky, které je kompatibilní s rozvojem technologií SIP. Zaujal tak pozici jednoho z nejvyspělejších řešení IP telefonie na světě," prohlásil Dany Jennevé, viceprezident společnosti Alcatel pro trh malých a středních firem.

Nová verze serveru Alcatel OmniPCX Office je nyní k dispozici od všech obchodních partnerů společnosti Alcatel.

Článek ze dne 27. července 2006 - čtvrtek