Nové zakázky pro SR Telecom

Americká plynárenská firma a španělská elektrárenská společnost si pro své nové projekty u kanadské společnosti SR Telecom objednaly speciální bezdrátové systémy pro sběr dat. Distributorem těchto zařízení v České republice je Gesto Communications.

Obě zakázky se týkají tzv. SCADA aplikací (SCADA - Supervisity Control and Data Acquisiton). Tak se označují moderní systémy pro sběr dat z výroby určených pro další zpracování, například k analýzám a quality managementu. Kromě samotného sběru dat je u nich důležité rozhraní pro kontrolu vybavení. Díky tomu SCADA systém dokáže kontrolovat celý řízený proces. Používají se v elektrárenství, petrochemii, potravinářství a dalších odvětvích, pro které je důležitá nepřetržitá kontrola a regulace výroby.

Významná energetická španělská společnost Iberinco si u SR Telecom objednala přístupové systémy point-to-multipoint SR500 v celkové hodnotě tři milióny dolarů. SR500 si zvolila pro jejich všestrannost a schopnost přenášet hlasové a datové signály různými rychlostmi a v různých formátech. Iberinco je využije k soustavnému monitorování výkonu a stavu elektrické sítě a ke komunikaci s personálem pracovišť vzdálených často i tisíce kilometrů. Jde totiž o multiregionální projekt, který dosahuje až do Alžírska.

Několikaletý kontrakt SR Telecom získal od Duke Energy Gas Transissions, což je americká firma, která se zabývá dálkovou přepravou a skladováním zemního plynu. Z produkce SR Telecom si vybrala technologii symmetryMX, která ji zaujala způsobem podpory hlasových a datových služeb. Toto pro technologii WiMAX připravené řešení firmě umožní zlepšit a přitom zlevnit monitorovací a obslužné služby.

SR Telecom navrhuje, staví a dodává pokročilé broadband řešení s bezdrátovým přístupem. Jeho výrobky slouží ve více než 130 zemích. Využívají je především velcí poskytovatelé internetu a telefonických řešení, aby mohli nabídnout broadbandové služby svým koncovým zákazníkům.

V České republice je SR Telecom znám především jako výrobce technologie Angel, která slouží k širokopásmovému bezdrátovému přenosu datových a hlasových služeb již v 17 největších českých městech. Je koncipována pro providery datových služeb v pásmech 1.9, 2.3 a 3.5GHz.

Gesto Communications nabízí českým zákazníkům z produkce SR Telecom nejen technologii symmetryMX připravenou pro WIMAX, ale také speciální WIMAX řešení. Je to je point-to-multipoint systém pro bezdrátový širokopásmový přístup. Je tvořen uživatelskými jednotkami, huby a síťovým dohledem. Je konstruovaný pro providery datových služeb v pásmech 2.3, 2.4 a 3.5GHz. Zabezpečuje funkční provoz i na nepřímou viditelnost.

Článek ze dne 19. července 2006 - středa

Všechna firemní zařízení Android pod kontrolou
Aktuální články

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...

Efektivnější ochrana firemních sítí a e-...

Eplan a Rittal představují možnosti vývo...

Nová verze podnikové automatizační platf...

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporo...

Mobilní data nejsou v Česku drahá, v Pol...

Změny smluv na dálku lze do 14 dnů odvol...

Snadná správa uživatelských práv v Micro...

WiFi router Turris Omnia na veletrhu CeB...

Profesionální displeje Panasonic se záru...

Chytré IT tendry na TSK Praha pro předem...

Soutěž ČRA IoT Hackathon hledá nejlepší ...

Akreditační partnerský program Veeam zje...