logo itpoint.cz

Platinum Equity podepsala konečnou smlouvu o prodeji NextiraOne Europe společnosti ABN AMRO Capital

Na základě doporučení společnosti Platinum, bývalá obchodní jednotka společnosti Alcatel, uskutečnila úspěšný přechod na nezávislou společnost, a stala se jedním z předních evropských poskytovatelů telekomunikačních služeb.

Společnost Platinum Equity dnes oznámila, že souhlasila s prodejem portfolia společnosti NextiraOne Europe společnosti ABN AMRO Capital France. Jde o francouzskou private equity společnost, která je členem skupiny ABN AMRO Capital. Tato transakce podléhá všeobecným obchodním podmínkám a schvalovacím řízením a očekává se, že bude uzavřena během několika týdnů.

"Získání společnosti NextiraOne Europe bylo pro naši firmu mezním krokem," řekl Tom Gores, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Platinum Equity. "Jednalo se o naši první významnou akvizici v Evropě, která zajistila rozvoj našeho působení na evropském trhu a přinesla nám mnoho významných příležitostí. Od koupě této společnosti od Alcatelu jsme provedli řadu významných provozních změn a jsme přesvědčeni, že platforma, která byla založena, napomůže společnosti ABN AMRO v jejím úsilí o pokračování růstu společnosti."

Platinum koupila obchodní aktivity společnosti Alcatel v oblasti distribuce a služeb v roce 2002. Společnost poskytovala hlasové a datové telekomunikační služby pro obchodní společnosti po celé Evropě. V době, kdy proběhla tato akvizice, vykazovala obchodní činnost společnosti roční zisky ve výši více než 1 miliardu eur. Na základě významných provozních změn byla založena na Alcatelu nezávislá společnost, která se stala poskytovatelem celé řady služeb a řešení.

V rámci přípravné a přechodné fáze poslala společnost Platinum do společnosti NextiraOne Europe tým více než 20 výkonných pracovníků, kteří zde spustili řadu aktivit, které měly vést ke stabilizaci společnosti, pomoci k tomu, aby nebyly narušeny spotřebitelské služby a přispět k rozvoji strategického plánu do budoucna.

V rámci těchto aktivit došlo například ke jmenování manažerského týmu, v jehož čele stojí generální ředitel Bruno D´Avanzo, k opětovnému zahájení provozu společnosti NextiraOne se sídlem v Paříži, k navázání nové spolupráce s dodavateli, k rekvalifikaci zaměstnanců pro rozšíření nabídky služeb společnosti a k realizaci dalších akvizic ve Velké Británii, Nizozemí a České republice, které by měly vést k dalšímu posílení společnosti.

"Rozšiřujeme působení a obchodní aktivity společnosti NextiraOne na evropských trzích, a přecházíme z poskytování převážně hlasových řešení, které bylo nejdůležitějším oborem naší činnosti, na poskytování integrovaných IP komunikačních řešení a řízených služeb," řekl Brian Wall, výkonný ředitel evropské divize společnosti Platinum Equity. "Zvyšujeme výkonnost společnosti a díky akvizicím v České republice, v zemích Beneluxu a ve Velké Británii vylepšujeme její geografickou působnost. Předáváme nyní společnost NextiraOne Europe společnosti ABN AMRO Capital, která jí napomůže dosáhnout další úrovně."

O společnosti Platinum Equity

 Platinum Equity Společnost Platinum Equity je globální M&A&O(R) společnost, která se specializuje na fúze, koupě a rozvíjení společností, které poskytují služby a řešení zákazníkům působící v celé řadě obchodních oblastí, včetně informačních technologií, telekomunikací, logistiky, výroby a distribuce zábavy.

Od svého založení v roce 1995 podnikatelem Tom Goresem, společnost Platinum Equity koupila více než 60 společností. Jejich celkové tržby v době akvizice představovaly více než 12 miliard amerických dolarů.

Článek ze dne 11. května 2006 - čtvrtek