logo itpoint.cz

Polycom - konference na stolním počítači i notebooku

Osobní počítače a notebooky se stále více používají k novým formám komunikace. Vedle internetové telefonie je to sdílení hlasu a obsahu obrazovky a také videokonference. Ve vysoké kvalitě je možné je provozovat s výrobky americké firmy Polycom. V České republice je nabízí společnost Gesto Communications.

K videokonferenci stačí software

Vedle ucelených řad videokonferenčních zařízení Polycom vyvinul software Polycom PVX, který umožňuje provozovat konferenci přímo mezi počítači. Stačí si k nim dokoupit běžnou USB webovou kameru. Software umožňuje konferenci pro jednoho až dva uživatele. Vyniká snadnou obsluhou, vysokou kvalitou přenosu obrazu i zvuku, jeho součástí je i enkrypce.

Dalším speciálním softwarem, který také prodává Gesto Communications, je Polycom WebOffice, který slouží při prezentacích a ke spolupráci mezi počítači. Umožňuje sdílení plochy zvolené aplikace. Uživatelé, kteří spolu touto formou komunikují, se připojují přes internetový prohlížeč. Program WebOffice může sloužit samostatně, výrobce ho však doporučuje především jako doplněk ke svým videokonferenčním zařízením, u nichž rozšiřuje možnosti využití.

Data spojená s hlasem

Sdílení obsahu obrazovky počítače a zároveň hlasu nabízí audiokonferenční systém Polycom QSX 400, který funguje ve spojení s audiokonferenčními telefony Polycom SoundStation. Je možné ho používat k individuálním hovorům i při konferenci s více lidmi. Účastníci se zároveň mohou společně dívat na stejnou obrazovku počítače a diskutovat o ní. Obsah se sdílí prostřednictvím vlastního zařízení Polycom QSX 400 nebo internetového prohlížeče, není nutné se učit ovládání nové aplikace. Sdílení probíhá po zadání povelu automaticky, takže není třeba pro ostatní účastníky předem uploadovat dokumenty. Přenášená data mohou být šifrována. 
Internetová telefonie.

Gesto Communications prodává ucelenou řady přístrojů značky Polycom pro internetovou telefonii označenou SoundPoint IP a také řadu audiokonferenčních systémů pro internetovou telefonii SoundStation IP. Polycom při jejich vývoji zúročil dlouholeté zkušenosti z vývoje technologií a techniky pro klasickou technologii, takže jeho zařízení se vyznačují čistotou zvuku, potlačují šum a echo, automaticky vyrovnávají úroveň zvuku.

Internetová telefonie se ve stále větší míře používá v podnicích, kde výrazně snižuje náklady na hovory. Zároveň významně rozšiřuje možnosti řízení a předávání informací mezi odloučenými pracovišti a mezi pracovníky, kteří jsou na služebních cestách.

Unikátní komunikátor

Gesto Communications letos na český trh uvedlo přístroj Polycom Communicator, který je pohodlnějším a univerzálnějším pomocníkem při IP telefonii než tradiční headset. Tento hlasitý telefon se vyrábí v podobě „krabičky“ o rozměrech 13 x 8 x 2 centimetry. Stojí na stole vedle počítače, s nímž je spojen USB kabelem. Zajišťuje vysokou kvalitu zvuku, bez echa nebo šumu, automaticky vyrovnává zesílení zvuku. S druhým účastníkem hovoru může současně mluvit několik lidí, kteří ho dokonale slyší.

Communicator má dva vestavěné kvalitní mikrofony. Je vybaven také vysoce kvalitními vstupy pro audioprezentace nebo hraní hudby z laptopů a stolních počítačů. Je certifikován pro Skype. Prostřednictvím Communicatoru se stolní počítač nebo notebook v kombinaci se softwarem Polycom PVX přemění v dokonalé konferenční zařízení, jehož majitel může provozovat audio i videokonference a zároveň využívat výhody internetové telefonie.

Článek ze dne 22. prosince 2006 - pátek