logo itpoint.cz

Polycom a IBM pro lepší komunikaci

Propojení své videokonferenční techniky se softwarem a servery IBM prezentovala na letošní konferenci Lotusphere v americkém Orlandu společnost Polycom. Při této akci představila několik možností, jak mohou firmy vybavené technologiemi IBM rozšířit a zkvalitnit přenos informací mezi svými pracovišti.

Prezentace byla zajímavá například pro uživatele software Lotus Notes. Těch je ve světě 125 miliónů. Lotus Notes integruje všechny nejdůležitější informační zdroje - elektronickou poštu, kalendář a plánování, deník, seznamy úkolů, webové stránky, databáze - do jednotného prostředí pro předávání zpráv.

Polycom na Lotusphere tento software a další technologie IBM (například server Sametime, což je podniková platforma pro instant messaging) propojil se svými videokonferenčními systémy a s mosty pro skupinové video. Předvedl mimo jiné, jak si mohou uživatelé Lotus Sametime vytvořit webovou konferenci, při níž využijí video v televizní kvalitě a zvuk v kvalitě srovnatelné s CD.

Americká společnost Polycom patří k nejvýznamnějším dodavatelům komunikačních řešení. Dominuje světovému trhu s videokonferenčními zařízení, dlouhou dobu dodává také technologie pro audiokonference. Její přístroje se úspěšně prodávají i v České republice. Pražská firma Gesto Communications českým zákazníkům dodala již více než 400 videokonferenčních zařízení značky Polycom.

V posledních letech Polycom intenzívně spolupracuje s výrobci komunikační techniky a software, například s Microsoftem, Alcatelem, Nortelem a Avayou a zaměřuje se na vytváření prostředí, v němž je možné přenášet data, obraz a zvuk ve vysoké kvalitě mezi účastníky vybavenými různými koncovými zařízeními.

Na konferenci Lotusphere Polycom předvedl, jak jeho zařízení VSX pro skupinové videokonference, desktopové systémy PVX a mosty pro skupinové video MGC mohou spolupracovat s technologií IBM. Při jedné z ukázek byla technika Polycomu přidána do seznamu přátel pro instantní messaging v Lotus Notes. Jeho uživatelé se pak mohli spojovat do skupinových hovorů bez ohledu na to, jaké koncové zařízení používají. K zahájení hovoru, videohovoru, ke sdílení dat nebo ke vstupu do instant messaging debaty jim stačilo jediné kliknutí.

To nabízí nové možnosti například v komunikaci a přenosu informací mezi odloučenými pracovišti větších firem, při zvyšování efektivity řídící práce. IBM na Lotusphere prokázala, že systémy pro skupinovou spolupráci hodlá intenzívně rozvíjet.

Článek ze dne 22. února 2006 - středa