logo itpoint.cz

Polycom rozšiřuje spolupráci s Microsoftem

Komunikace mezi uživateli techniky Polycom a Microsoft Office Communicatoru se znovu stala komfortnější. Majitelé videokonferenčních zařízení a audiokonferenčních telefonů americké firmy Polycom mohou využívat tzv. buddy listy (seznamy přátel), což jim umožňuje zjistit, zda jejich partneři používající Microsoft Office Communicator jsou na síti a připraveni ke spojení.

Tuto možnost doposud měli pouze uživatelé Microsoft Office Communicatoru. Zařízení s těmito vlastnostmi bude v České republice prodávat Gesto Communications, autorizovaný distributor Polycomu.

Polycom a Microsoft spolupracují již několik let. Výsledkem je snadná komunikace majitelů jejich zařízení a programů a stále propracovanější možnosti jejich propojování do konferenčních přenosů.

Doposud mohli buddy list využívat uživatelé Communicatoru, kteří viděli status uživatelů videosystémů Polycom VSX (status = online/offline/away, apod.), zatímco uživatelé VSX ne. Nyní to platí oboustranně. Všichni účastníci komunikace o sobě navzájem mohou získat přehled ještě dřív, než zahájí hovor.

Microsoft Office Communicator je integrovaný komunikační klient, který může pracovat jako univerzální konferenční systém - umožňuje vytvářet, účastnit se a spravovat živě probíhající komunikaci. Je možné jej využít k posílání zpráv, hlasových a video rozhovorů přes počítač, sdílení aplikací a dat. Současně spolupracuje s ostatními aplikacemi Microsoftu.

Spolupráce Polycomu a Microsoftu přináší majitelům Communicatoru nejen snadné spojení s uživateli těchto zařízení, ale i rozšíření možností, jak tento nástroj využívat. Například v Microsoft Outlook je možné jedním kliknutím přizvat vícero uživatelů nebo naplánovat konference do budoucna. Outlook pak aktualizuje kalendáře všech uživatelů, kteří se mají konference účastnit a pak je na blížící se termín upozorňuje.

Zároveň se zdokonalila schopnost Communicatoru pořádat a účastnit se "schůzek" za použití zpráv ve stylu chat "schůze". Takto se může bavit až 32 účastníků IM chatu a jedním kliknutím mohou zapojit video a zvuk. Pozvaní účastníci nejsou dotazováni jen, jestli se konference chtějí účastnit, ale i jaké zařízení k tomu chtějí využít.

Podíl americké společnosti Polycom na světovém trhu videokonferenčních zařízení je zhruba padesát procent. Autorizovaným distributorem zařízení Polycom je v ČR pražská firma Gesto Communications. Dodala několik set jejích výrobků státním úřadům, významným průmyslovým a dalším organizacím i finančním ústavům.

Článek ze dne 8. června 2006 - čtvrtek