logo itpoint.cz

Polycom vyvinul speakerphone pro Skype

Společnosti Polycom a Skype spolupracují na vývoji vysoce kvalitních komunikačních řešení pro obchodníky, kteří při telefonování používají službu Skype. Tito zákazníci tvoří 30 procent z více než sta miliónů registrovaných uživatelů Skype. Počet registrovaných uživatelů Skype ve světě nadále prudce roste. Když se Skype loni v září stal za 2,6 miliardy dolarů součástí společnosti eBay, bylo jich 50 miliónů.

Prvním výsledkem spolupráce je Polycom Communicator. Je to speakerphone (přístroj pro hlasitý odposlech) certifikovaný Skypem, připojený k počítači pouze USB kabelem, provedený v designu hands-free. Polycom u něj použil svou proslulou Acoustic Clarity Technology, která konverzaci ve službě Skype dodává vysokou kvalitu zvuku, bez echa nebo odezvy. Stejně jako ostatní zařízení Polycomu bude i tento Communicator v České republice distribuovat pražská společnost Gesto Communicatons.

Polycom Communicator nabízí uživatelům Skype novou kvalitu přenosu. Je to cenově přijatelné, přenosné a snadno ovladatelné zařízení, které majitele osvobozuje od headsetu, tedy sluchátek a mikrofonu. Může sloužit při komunikaci nejen jednotlivců, ale i malých skupin volajících, což je pro důležité právě pro uživatele ze světa byznysu.

Skype očekává, že během několika let se jeho služba stane základnou pro většinu obchodní komunikace malých firem. Ověřovat její využití pro své potřeby začínají už také některé větší firmy. Skype nedávno spustil webovou síť pro firemní zákazníky, na které nabízí nástroje pro lepší správu výdajů.
Polycom Communicator je vybaven také vysoce kvalitními vstupy pro audioprezentace nebo hraní hudby z laptopů a stolních počítačů. Napájení je zajištěno prostřednictvím USB kabelu.

Polycom nabízí i Computer Calling Kit, který jeho tradiční audiokonferenční telefony SoundStation2 a SoundStation2W upravuje pro práci se Skype.

Společnost Skype proslula softwarem k telefonování, posílání zpráv a souborů. Telefonování mezi uživateli Skype je zdarma, šifrováno, a to kdekoliv na světě a neomezeně na délce hovoru. Program Skype navíc umožňuje například automatické Outlook vyhledávání k nalezení registrovaných Skype uživatelů a zasílání SMS zprávy na mobilní telefony.

Novinkou je služba zvaná Skypecast, což je konferenční volání, v nichž může hostovat až sto lidí ve stejný okamžik. Software jim nabízí vizuální pojítko, když ostatní mluví, což může zabránit účastníkům skákat si do řeči. Prostřednictvím Skypecast chce společnost rozvíjet síťové efekty, které budou zajímavé pro byznysmeny i zájemce o různá témata.

Mateřská společnost eBay ještě neintegrovala službu Skype do své americké sítě. Mělo by k tomu dojít během několika měsíců. Naopak Skype je již integrovaný například do čínské eBay sítě. Potencionální zákazníci mohou kliknout na odkaz, aby například zahájili hovor s prodejcem. V Číně není e-mail tolik populární jako v Americe, obchody většinou probíhají pomocí hlasových služeb.

Americká společnost Polycom patří mezi největší světové poskytovatele komunikačních řešení. Je významným dodavatelem audiokonferenčních zařízení. Její podíl na světovém trhu videokonferencí činí asi 50 procent.

Článek ze dne 16. května 2006 - úterý