logo itpoint.cz

Polycom získal cenu Network Computing Magazine

Americká firma Polycom získala prestižní cenu odborného časopisu Network Computing Magazine za videokonferenční zařízení VSX 5000. Tento přístroj na český trh loni uvedla pražská společnost Gesto Communications.

Zařízení Polycom VSX 5000 je určeno pro malé konferenční místnosti. Nabízí perfektní kvalitu hlasu i obrazu kombinovanou se základními funkcemi pro konference. Systém obsahuje novou elektronickou pan-tilt-zoom (PTZ - funkce pro zvětšování obrazu a další úpravy jeho velikosti) kameru s velkou spolehlivostí. VSX 5000 podporuje IP/ISDN, umožňuje používat duální displeje, nabízí sdílení dat.

 Polycom VSX 5000 Přístroj je součástí řady VSX, která je technicky nejmodernější videokonferenční platformou. Vyznačuje se dokonalým přenosem obrazu a speciálními mikrofony, které jsou schopné přijímat krystalicky čistý zvuk z 360 stupňů. Pokrývá veškeré potřeby tohoto typu komunikace - od desktopu po velké videokonfereční sály, je plně integrovaná s infrastrukturou pro telefonní a prezentační služby. Je zároveň součástí strategie Polycomu propojovat videokomunikace s internetovou telefonií. Polycom na tomto poli spolupracuje se společnostmi Skype, Alcatel, Avaya, IBM, Lucent Technologies, Microsoft a Nortel. V rámci spolupráce s Microsoftem podporují zařízení VSX služby Microsoft Windows Messenger a Microsoft Office Communicator.

VSX 5000 od časopisu Network Computing Magazine obdržel cenu Well-Connected Award. Redakce ji každý rok uděluje výborným produktům a službám. Oceněné vybírají zkušení redaktoři, kteří technologie a výrobky testovali v laboratořích. Získat ji může pouze některý z produktů, které prošly analýzou v tomto magazínu.

Autorizovaným distributorem zařízení Polycom je v ČR pražská firma Gesto Communications. Dodala několik set jejích výrobků mnoha organizacím, včetně státních úřadů, významných průmyslových organizací a finančních ústavů.

Článek ze dne 25. května 2006 - čtvrtek