logo itpoint.cz

Polycom získal tři prestižní ocenění

Americká analytická a poradenská společnost Frost and Sullivan udělila Polycomu prestižní ocenění za vůdčí roli na trhu s globálními videokonferenčními infrastrukturními systémy. Ocenila nejen portfolio produktů Polycomu, ale především snahu zařadit videokonference do jádra internetové IP telefonie.

Americká společnost Polycom, která se specializuje na technologie přenosu obrazu, hlasu a dat, získala tři prestižní ceny. Byl tak oceněn její přínos pro rozvoj videokonferencí a internetové telefonie. Na českém trhu výrobky Polycom distribuuje firma Gesto Communications.

Společnost Polycom spolupracuje s Alcatelem, Avayou, Microsoftem, Nortelem a dalšími telekomunikačními a softwarovými společnostmi. Výsledky této spolupráce jsou již dostupné i zákazníkům na českém trhu.

Frost and Sullivan patří mezi nejuznávanější společnosti zaměřené na poradenskou činnost a firemní školení. Ocenění pro Polycom společnost zdůvodnila jeho úspěchy při propojování videokonferencí a internetové telefonie. Toto spojení její analytici považují za významný přínos nejen pro uživatele těchto služeb, jimž rozšiřuje možnosti využití komunikační techniky, ale také pro síťové administrátory.

Magazín Videoconferencing Insight (www.vcinsight.com) jmenoval Polycom potřetí v řadě Společností roku v oboru unifikované konference. Ocenil snahu firmy propojovat technologie přenosu hlasu, videa a dat s možnostmi webu a také její přínos pro rozvoj internetové telefonie. Magazín upozornil zejména na unifikované konferenční servery MGC, které umožňují komunikovat přes jakoukoliv síť, odkudkoliv a za použití jakéhokoliv zařízení: videokonferenčního systému, počítače, mobilního telefonu nebo telefonu pro internetové volání. Zařízení společnosti Polycom MGC Video Bridge je nejrozšířenější řadou videokonferenčních serverů na světě.

Časopis Internet Telephony Magazine (www.tmcnet.com) udělil označení Produkt roku 2005 konferenčnímu serveru Polycom ReadiConvene. Tento server řeší problém uživatelů různých technických zařízení, která spolu nedokáží přímo komunikovat - vytváří prostředí, v němž je možné přenášet obraz, hlas a data bez ohledu na to, jaké mají účastníci konference vybavení. Přenos přitom probíhá ve vysoké kvalitě. Server Polycom nabízejí organizátorům a administrátorům konferencí rozsáhlé možnosti, jak rozšířit a zkvalitnit využití stávající komunikační techniky. ReadiConvene propojuje možnosti videokonference a internetové telefonie.

Článek ze dne 30. ledna 2006 - pondělí