logo itpoint.cz

Profil společnosti 2N TELEKOMUNIKACE a ekonomické výsledky 2005

Náš růstový plán počítá se zvýšením obratu v roce 2006 o více než 60 %, pro rok 2008 plánujeme překročit hranici jedné miliardy korun ...

Vážení přátelé a obchodní partneři,

když jsem nahlédl do předchozích výročních zpráv a profilů společnosti, které jsme vám za poslední roky předkládali, napadlo mě, že profil 2N TELEKOMUNIKACE za rok 2005, ve kterém nyní listujete, je jiný než ty minulé.

Položil jsem si otázku v čem je jiný. Není lepší, není horší, nevypovídá o 2N méně ani více. Nehrajeme si v něm na "velkou" firmu, která nějak musí vypadat, nesnažíme se cokoli zakrýt. Profil 2N za rok 2005 je zkrátka přímočarý, nabitý fakty a přitom docela lidský.

Tyto tři vlastnosti ale nemá jen Profil, který čtete. Mám radost, že podobným spojením mohu označit celou společnost 2N. I když se prosazujeme jako přední vývojové centrum i na světových trzích, což vyžaduje dravost i technickou preciznost, lidé ve 2N mi připadají stále lidštější. Prostředí, které jsme si ve 2N s mými kolegy a spolupracovníky vybudovali, umožňuje dosahovat špičkových výkonů v tvůrčí a přátelské atmosféře. Nebojíme se proto investovat do rozvojových projektů, za které se postaví naši specialisté a pokládají je za vlastní příležitost. Toto prostředí a péče o vzdělávání pracovníků nám umožňuje říci každému, že jeho práce je pro nás důležitá. Díky tomu nám již několik let výrazně stoupá produktivita práce ve všech odděleních, od výroby přes marketing k obchodníkům.

Z pozice generálního ředitele i kolegy těchto lidí mě to velmi těší. I proto spolu s představenstvem společnosti 2N dáváme tomuto směru růstu zelenou. V organizační struktuře firmy jsme kromě běžné vertikální struktury manažerů, divizí a oddělení zakotvili i silnou pozici projekt manažerů, kteří přinášejí svůj produkt do firmy a odpovídají za jeho úspěch na trhu. Na jejich výkonu a produktivitě práce stojí růstový plán 2N, který počítá se zvýšením obratu o více než 60 % v roce 2006. V roce 2008 plánujeme překročit hranici jedné miliardy korun obratu.

Na počátku roku 2006 se tým obchodní divize přestěhuje do moderních prostor nedávno dokončeného areálu DVAN, který slavnostně otevřel při své říjnové návštěvě prezident Václav Klaus. Jeho návštěva nás velmi potěšila a mimo jiné byl pro nás poděkováním za to, že se jako firma nezajímáme jen o svůj zisk a interní chod, ale že podporujeme řadu aktivit, které s předmětem našeho podnikání nesouvisí. Dlouhodobě spolupracujeme s regionem Prahy 12, kde 2N sídlí, podporujeme řadu aktivit pro děti a mládež, například odborné střední a vysoké školy nebo Dětskou operu Praha. A zde se kruh pomalu uzavírá, protože právě dnešní studenti a děti budou motorem 2N příštích let.

Těším se, že se s nimi budeme společně setkávat ve 2N.

ing. Oldřich Stejskal
generální ředitel

Profil 2N 2005 / PDF

Článek ze dne 19. května 2006 - pátek