Radiokomunikace se dnes stanou největším alternativním telekomunikačním operátorem v České republice - smlouva s Tele2 podepsána

Radiokomunikace a.s. ("ČRa") dnes oznámily podpis smlouvy, která sjednává převzetí aktivit Tele2 s.r.o. Pod telekomunikačního operátora České radiokomunikace tak po schválení transakce Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže přejdou všichni aktivní zákazníci švédské skupiny.

"Počtem zákazníků se ČRa stanou druhým největším operátorem pevných linek v České republice hned po Českém Telecomu a největším alternativním telekomunikačním operátorem u nás s počtem zákazníků v řádu statisíců," řekl dnes Scott Baker, místopředseda představenstva Radiokomunikace a.s. "Pro zákazníky Tele2 se v tuto chvíli nic nemění. V brzké době se však mohou těšit na cenově přitažlivou nabídku služeb."

Od této akvizice si ČRa slibují rychlý růst v oblasti telekomunikačních služeb a zvýšení podílu na trhu. "Naším cílem je nabídnout co největšímu počtu zákazníků Tele2 moderní služby přímo na vlastních sítích ČRa," řekl dnes Miroslav Semrád, marketingový ředitel Radiokomunikace a.s. V letošním roce mají ČRa v plánu prodat přes 20 000 nových širokopásmových přípojek k internetu a na trhu ADSL dosáhnout 10 % podíl. Mezi zákazníky Tele2 výrazně převažují domácnosti. "Domácí segment má na rozdíl od firemního, na který se alternativní operátoři zatím především zaměřovali, obrovský růstový potenciál," uvedl dále Semrád.

ČRa letos připravují masivní investice do vlastní sítě budované na základě zpřístupnění místních smyček (tzv. LLU). "Letos zpřístupníme pokročilé telekomunikační služby v síti Radiokomunikací pro více než 1 000 000 linek. Naše vlastní síť tak pokryje 40 % všech pevných linek v České republice," řekl dnes Scott Baker, místopředseda představenstva Radiokomunikace a.s. "Tato investice je důkazem, že náš cíl vybudovat z ČRa jednoho z nejvýznamnějších alternativních telekomunikačních operátorů v České republice, bereme vážně," uzavřel Baker.

RADIOKOMUNIKACE a.s. jsou moderní telekomunikační společností s celostátní působností. Na českém trhu podnikáme hlavně v oblasti šíření a přenosu datových a jiných druhů signálů volným prostorem prostřednictvím mikrovlnných radioreléových a družicových spojů, telekomunikačních sítí a telekomunikačních zařízení pro optické spoje. Dále zajišťujeme celoplošné, regionální i lokální šíření a distribuci televizního signálu jak pro provozovatele ze zákona, tak s licencí.

Článek ze dne 3. května 2006 - středa

Ušetřete peníze větším využitím proxy serverů
Aktuální články

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...

Efektivnější ochrana firemních sítí a e-...

Eplan a Rittal představují možnosti vývo...

Nová verze podnikové automatizační platf...

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporo...

Mobilní data nejsou v Česku drahá, v Pol...

Změny smluv na dálku lze do 14 dnů odvol...

Snadná správa uživatelských práv v Micro...

WiFi router Turris Omnia na veletrhu CeB...

Profesionální displeje Panasonic se záru...

Chytré IT tendry na TSK Praha pro předem...

Soutěž ČRA IoT Hackathon hledá nejlepší ...

Akreditační partnerský program Veeam zje...