logo itpoint.cz

Rekordní prodej GSM bran od 2N TELEKOMUNIKACE v roce 2005

2N TELEKOMUNIKACE, český výrobce telekomunikační techniky ohlásil, že v minulém roce prodal přes 8000 kusů GSM brány ATEUS-EasyGate. Tento model brány byl na trh uveden v září 2004 a celkový prodej představuje rekordní prodej v historii 2N.

"Prodej 8000 kusů GSM brány jednoho typu za rok ukazuje, že se i tento produkt přesunuje do oblasti spotřební elektroniky. Naši partneři nyní požadují dodávky v řádu tisíců kusů", říká Petr Černoušek, obchodní ředitel 2N. Při vývoji brány ATEUS-EasyGate spojila 2N zkušenosti s více než patnácti typy dosud vyráběných bran. Poprvé také díky ohlasům z trhů v desítkách evropských i mimoevropských zemích a předpokladu masivního prodeje investovala 2N do přípravy krytu s vlastním designem a podpory velkosériové výroby. "Náběh prodeje nás překvapil a ukázal, že cesta výroby ve velkém je i pro nás otevřená", dodává Petr Černoušek.

ATEUS-EasyGate - výjimečné postavení v řadě GSM bran od této firmy jí patří hned ze dvou důvodů. Prvním z nich je zcela nový design a koncepce, druhým je mimořádně příznivá cena 5900 Kč, tedy částka odpovídající ceně běžných mobilů. Možnosti brány může překvapivě využít skoro každý. Ve firmě ji připojíte k jakékoli telefonní ústředně na port vnější linky a ta přes bránu směruje hovory do sítě GSM. Přímé připojení do sítě GSM snižuje náklady na hovory vedené do mobilních sítí až o 30 %. Sériové rozhraní spolu s možností datových přenosů GPRS zase umožní využít EasyGate jako terminál pro datové spojení. Tyto funkce bránu předurčují i pro využití na trhu vybavení pro domácí pracovníky a malé kanceláře. Na rozdíl od pevné telefonní linky sdílené s domácností je možné GSM bránu včetně tarifu od operátora 100 % zahrnout do nákladů a zbavit se tak složitého prokazování nákladů.

Článek ze dne 3. února 2006 - pátek