logo itpoint.cz

RFID seminář - nové příležitosti pro efektivní logistiku a výrobu

Navštivte seminář: RFID - nové příležitosti pro optimalizaci dodavatelského řetězce, výrobních a logistických procesů, který se koná ve čtvrtek dne 22.6. 2006 v pražském hotelu Corinthia Panorama Praha, registrace do 15.6. 2006.

RFID seminář - nové příležitosti pro optimalizaci dodavatelského řetězce, výrobních a logistických procesů:

  • představení RFID technologií
  • RFID komponenty - antény, čtečky, tagy, RFID tiskárny, RFID terminály
  • přínosy RFID, příležitosti pro nasazení RFID
RFID seminář

Hledáte příležitosti pro nasazení RFID technologií ve výrobě či logistice? Víte, jaké přínosy očekávat od zavedení RFID? Jaké jsou možnosti využití RFID technologií ve výrobě, skladech a logistice? Jaké jsou náklady na zavedení RFID a jaká jsou technologická omezení?

RFID (radiofrekvenční identifikace) se stává technologickým fenoménem současné doby a novým středem zájmu v souvislosti s novými příležitostmi pro automatickou identifikaci, sledování pohybu zboží, logistických a distribučních jednotek, lokalizaci majetku i osob nejen v logistice a obchodě.

Chcete se dozvědět více o využití RFID technologií? Pro zvýšení informovanosti o technologii RFID se společnost Barco rozhodla uspořádat seminář na téma: RFID - nové příležitosti pro optimalizaci dodavatelského řetězce, výrobních a logistických procesů. Cílem semináře je představit účastníkům současné možnosti a využití RFID, přiblížit existující technologie a standardy pro RFID a prostřednictvím svých technologických partnerů prezentovat praktické příklady nasazení RFID technologií v logistice a výrobě.

Seminář se uskuteční ve čtvrtek 22.6.2006 v hotelu CORINTHIA PANORAMA.

Celý program semináře je k dispozici ZDE (PDF), Vaši účast prosím potvrdťe do 15.6.2006.

V případě vašeho zájmu o další informace nás prosím kontaktujte.

Registrovat se můžete ZDE.

Seminář podpořily společnosti PSC a ARGOX. Technologickými partnery semináře jsou společnosti PSC, ALIEN TECHNOLOGY, Zebra Technologies a sdružení GS1 Czech Republic. Mediálními partnery jsou ITsystems, SKLADUJ.CZ, Systemonline.CZ a AUTOMA.

Tomáš Kubíček
Marketing Manager
 
Barco, s.r.o
Okružní 741
686 05 Uherské Hradiště
 
Tel: +420-572 52 00 52
Fax:+420-572 52 00 32
www.barco.cz
 

O technologii RFID

RFID je zkratka pro Radio Frequency Identification (radiofrekvenční identifikace). RFID je bezdotyková automatická identifikace sloužící k přenosu a ukládání dat pomocí elektromagnetických vln. Mezi základní RFID komponenty pro ukládání a přenos informací patří čip (tag), umístěný na plastové podložce a spojený se spirálovou anténou, pomocí které komunikuje se snímačem, EPC kód (Electronic Product Code), jednoznačně identifikující daný tag, potažmo tedy výrobek či přepravní balení, snímač s anténou, elektronické zařízení, které přes anténu zprostředkovává komunikaci s tagy a čte uložený EPC kód a a softwarové vybavení (middleware), které filtruje a překládá data pro použití v informačním systému. Čtecí zařízení může mít fixní podobu v podobě např. RFID brány nebo mobilní ve formě datového terminálu / snímače. Úlohu standardizační organizace zajišťuje sdružení EPCglobal. Mezi členy EPCglobal dnes patří stovky renomovaných světových firem z řad obchodních firem, výrobců zboží i technologických firem.

O společnosti Barco

Společnost Barco je významným poskytovatelem řešení v oblasti integrace čárových kódů, RFID a bezdrátových technologií do podnikových IS. Specializuje se na oblast řízení skladů s využitím mobilních terminálů a bezdrátové infrastruktury. Vlajkovým produktem společnosti Barco je systém SmartStock WMS pro on-line řízení skladů. Společnost byla založena v roce 1993, základní kapitál je 2 000 000 Kč.
www.barco.cz

Článek ze dne 26. května 2006 - pátek