logo itpoint.cz

SafeNet má zlatý certifikát partnera Microsoftu

SafeNet, americká firma určující standardy v počítačové bezpečnosti, získala status Gold Certified Partner v partnerském programu Microsoftu. Významná softwarová společnost tím dala najevo, že uznává odborné schopnosti SafeNetu a jeho celkový vliv na trhu s počítačovou bezpečností.

SafeNet nabízí široké portfolio hardwarových a softwarových enkrypčních řešení, která je možné spojit s bezpečnostními opatřeními v platformách Microsoftu a vytvořit tak spolehlivou infrastrukturu pro počítačovou bezpečnost. Distributorem produktů SafeNet v České republice je pražská společnost Gesto Communications.

Společnost SafeNet v minulých letech vytvořila technologický standard pro virtuální zabezpečené sítě (VPN) a bezpečnou komunikaci. Ze 40 špičkových světových výrobců bezpečnostních technologií VPN 38 používá technologii SafeNet. Mezi zákazníky SafeNet patří nejvýznamnější americké úřady, včetně ministerstva obrany, s nímž firma loni podepsala nový kontrakt na enkryptory za 150 miliónů dolarů. Jeho technologie a výrobky používá bezpočet významných firem.

SafeNet vyrábí mimo jiné FIPS/CC certifikované hardwarové bezpečnostní moduly (HSM), smart karty, iKey USB tokeny a také speciální software pro enkrypci dat na úrovni diskových svazků a souborů. Tyto produkty v kombinaci s Microsoft Windows servery nabízejí bezkonkurenční řešení pro organizace, které požadují vysoce kvalitní bezpečnost pro důvěrná data a aplikace pro správu osobních údajů.

Jako Gold Certified Partner získal SafeNet od Microsoftu možnost zasahovat do OEM hardwarových řešení. Produkty SafeNet ve světě používají tisíce zákazníků, kteří si jejich prostřednictvím přidávají hardwarovou bezpečnostní vrstvu k aplikacím Microsoftu (například k Certificare Services, Rights Management Services, ISA Server, IIS a Windows logon).

Chris Fedde, víceprezident SafeNet a generální manažer oddělení pro firemní bezpečnost, od nového statutu v partnerském programu Microsoftu očekává prohloubení spolupráce při vývoji řešení, mezi nimiž si každý zákazník bude moci vybrat takové, které odpovídá jeho identifikačním a datovým bezpečnostním požadavkům.
Partnerský program firmy Microsoft byl spuštěn v říjnu 2003. Rozděluje partnery podle jejich kvalit do několika stupňů.

V České republice společnost Gesto Communications dodala výrobky SafeNet řadě zákazníků, kteří vyžadují dokonalé zabezpečení mezinárodních datových komunikací, bezpečnost bankovních dat i transakcí a ochranu citlivých osobních dat velkého počtu osob.

Článek ze dne 4. dubna 2006 - úterý