logo itpoint.cz

SafeNet nabízí ochranu informací v tištěných dokumentech

Průmyslové podniky i další organizace si stále více uvědomují, že musí zabezpečit své informace nejen v počítačových sítích, ale i v tištěných dokumentech. Této poptávce systematicky vychází vstříc americká společnost SafeNet, jejímž distributorem v České republice je Gesto Communications.

SafeNet oznámil, že nabídne funkci síťové bezpečnosti pro interní print server HP Jetdirect 635n. Postará se o to jeho bezpečnostní software pro virtuální sítě (VPN) QuickSec a bezpečnostní co-procesor SafeXcel-1141.

SafeXcel-1141 je vysoce integrovaný bezpečnostní co-procesor. Ve spojení se softwarem QuickSec nabízí kompletní a ověřené bezpečnostní řešení, které významně redukuje cenu a čas potřebný pro vývoj OEM (jako Original Equipment Manufacture se označuje software, který na nových počítačích předinstalují výrobci počítačů).

Modulární HP Jetdirect 635n print server zajišťuje bezpečnost především prostřednictvím autentizace a šifrování. Je navržen tak, aby organizacím umožnil bezpečně sdílet periferní zařízení na gigabitové nebo rychlé ethernetové síti s datovým přenosem v gigabitové rychlosti. Integrace co-procesoru a softwaru SafeNetu jeho schopnosti ještě zvýšila.

Článek ze dne 10. března 2006 - pátek