logo itpoint.cz

SafeNet vyrábí nové šifrátory pro Metro Ethernet

Americká společnost SafeNet vyrábí novou modelovou řadu šifrátorů pro Metro Ethernet sítě. Úkolem SafeEnterprise Ethernet Encryptors je chránit informace přenášené přes městské, regionální a globální sítě. Šifrátory firmy SafeNet již mnoho let využívá bezpočet finančních, státních a jiných organizací, včetně ozbrojených složek, v USA a mnoha dalších zemích světa. V České republice je dodává pražská společnost Gesto Communications.

SafeNet nové šifrátory představil na květnovém veletrhu informačních technologií Interop 2006, který se konal v Las Vegas v Nevadě. Při demonstraci pro účastníky předvedl, jak snadno je možné "nabourat" telekomunikační linky i při realizaci optickými vlákny. Zároveň představil své nové šifrátory při videopřenosu přes Metro Ethernet.

Městské a regionální komunikační sítě zažívají velký rozmach. Investice do výstavby a provozu Metro Ethernetu se za poslední rok zdvojnásobily. Přitom organizace Infonetics Research očekává, že se do roku 2009 ztrojnásobí. Metro Ethernet se postupně stane hlavní firemní technologií pro komunikace mezi sítěmi. Význam kvalitního šifrování přenosu tak bude stále narůstat.

Při ochraně přenášených dat se tradičně používají řešení založená na sítích IPSec VPN, které operují na vrstvě Layer 3. Podle Andyho Soterbecka, viceprezidenta a generálního manažera pro ochranu dat v SafeNetu, se však tato řešení potýkají s nadměrným zatížením přenosových sítí a dalšími problémy. SafeNet se proto zaměřil na vývoj šifrátorů řady SafeEnterpise Ethernet. Uživatelům tyto šifrátory znatelně sníží náklady, sladí ochranu dat a zvýši její účinnost.
Řada SafeEnterprise Ethernet Encryptors operuje na vrstvě Layer 2 s bezešvou úplnou integrací do stávajících sítí . Téměř nezhoršuje latenci přenosu dat. Tyto šifrátory umožňují uživatelům bezpečně užívat všechny výhody Metro Ethernetu, jimiž je především pokles nákladů za přenos, spolehlivost přenosu "triple play" (tedy souběžně hlasu, videa a dat) a snadná rozšiřitelnost a správa.

Nové šifrátory používají rychlou 256 bitovou AES (Advanced Encryption Standard) enkrypci. Jsou vhodné pro zabezpečení přenosů dat v 10Mbps, FastEthernet (100 Mbps) a GbE (1 Gbps) v Metro Ethernet sítích.

SafeEnterprise Ethernet Encryptors navazují na dlouholetou výrobu šifrátorů ve firmě SafeNet. K nejznámějším vysokorychlostním šifrátorům firmy patří například SafeEnterprise SONET, HighAssurance 4000 Gateway IPSec enkryptory, SafeEnterprise Ethernet encryptory a SafeEnterprise ATM encryptory, přičemž Security Management Center nabízí centrální dálkový management celé produktové rodiny.

V České republice společnost Gesto Communications dodala výrobky SafeNet řadě zákazníků, kteří vyžadují dokonalé zabezpečení mezinárodních datových komunikací, bezpečnost bankovních dat i transakcí a ochranu citlivých osobních dat velkého počtu osob.

Článek ze dne 11. května 2006 - čtvrtek