logo itpoint.cz

SecureMedia zabezpečí první digitální televizní vysílání přes širokopásmový internet v USA pomocí technologie H.264

Společnost Cavalier Telephone and TV zavede v Richmondu, v americkém státě Virginia, novou službu IPTV/VOD, se zabezpečením obsahu systémem Encryptonite ONE(TM). Technologie H.264 od společnosti Cavalier nabízí příjem více než 150 digitálních kanálů ...

Společnost SecureMedia, technologická jednička ve vývoji programů pro zabezpečení obsahu a bezpečný přenos videa a multimediálních dat přes internet, dnes oznámila, že společnost Cavalier Telephone and TV, moderní poskytovatel telekomunikačních služeb se sídlem v Richmondu ve Virginii, zde vůbec poprvé ve Spojených státech zavede službu IPTV/VOD (přenos televizního vysílání přes internet/video na vyžádání), založenou na technologii H.264 (MPEG-4). Průkopnická technologie H.264 od společnosti Cavalier nabízí příjem více než 150 digitálních kanálů ve špičkové kvalitě, Video-on-Demand (video na vyžádání) a Pay-per-View (platba za zhlédnutí konkrétního pořadu).

To vše chráněné softwarovým řešením CA/DRM (podmíněný přístup/digitální správa autorských práv) Encryptonite ONE(TM) System.

"Naším cílem bylo a je poskytnout zákazníkům vůbec poprvé špičkové služby typu "Triple Play" v oblasti internetového vysílání TV, místní i dálkové telefonické hovory a vysokorychlostní DSL, to vše ve skvělé kvalitě," řekl Brad Evans, generální ředitel společnosti Cavalier Telephone and TV. "Vybrali jsme právě společnost SecureMedia, neboť má rozsáhlé zkušenosti, a podporuje ji většina placených televizí a studií v Hollywoodu. Díky snadnému zavedení, flexibilitě a nízkým nákladům na zavedení systému Encryptonite ONE, jsme mohli našim zákazníkům nabídnout širokopásmový příjem televize, založený na technologii MPEG-4, a být tak prvním poskytovatelem telefonních služeb ve Spojených státech amerických, kterému se to podařilo," dodal Evans.

Systém Encryptonite ONE System od společnosti SecureMedia představuje otevřenou platformu softwarového řešení CA/DRM (podmíněný přístup/digitální správa autorských práv), které zajišťuje nejvyšší úroveň zabezpečení digitálního obsahu, a tak umožňuje telekomunikačním a internetovým poskytovatelům služeb získat distribuční práva na atraktivní vysílací kanály a programy typu VOD (video na vyžádání). Současně systém Encryptonite ONE System přináší poskytovatelům internetového televizního vysílání nejnižší náklady na provoz, neboť systém vyžaduje minimální přírůstkové šířky pásma a vyznačuje se ultra lehkým klientem s výkonným procesorem, který může být využit u prakticky všech set top boxů, mobilních náhlavních souprav nebo přenosných zařízení. Systém Encryptonite ONE využívá běžný šifrovací systém jak pro vysílání, tak pro video na vyžádání, a tak zajišťuje stálou a účinnou ochranu obsahu i u aplikací PVR (digitální set-top-box s pevným diskem) a nPVR (síťový video přehrávač).

"Jsme nadšeni, že si společnost Cavalier Telephone and TV vybrala právě systém Encryptonite ONE system. Díky její síti založené na technologii H.264 se stáváme součástí historie," řekl Fred Ellis, generální ředitel společnosti SecureMedia. "Flexibilita a rozšiřitelnost systému Encryptonite ONE System umožní společnosti Cavalier, aby uskutečnila své záměry a mohla během následujících měsíců rozšířit služby typu Triple Play v oblasti internetového televizního vysílání do více než dvou milionů domácností. Jelikož patříme k největším odborníkům v oblasti zabezpečení konvergovaných digitálních médií, těšíme se na další spolupráci se společností Cavalier Telephone and TV na budoucích projektech, které přinesou našim zákazníkům ještě více možností a pohodlí v oblasti zábavy," dodal Ellis.

O společnosti Cavalier Telephone and TV

Společnost Cavalier Telephone je lokální telefonní společnost s vlastním zařízením, která poskytuje kompletní služby (alternativní operátor CLEC) a nabízí nejnovější produkty v oblasti telekomunikací, jako jsou telefonické a vysokorychlostní internetové služby pro domácnosti i podnikovou sféru. Společnost Cavalier Telephone má v současné době zhruba 35.000 zákazníků v podnikové oblasti a 215.000 soukromých uživatelů v Richmondu, Norfolku, v severní části Virginie, Marylandu, Philadelphii, Delawaru, na jihu New Jersey, a Metro Washington, DC.

Více informací o společnosti Cavalier Telephone naleznete na internetové adrese http://www.cavtel.com.

O společnosti SecureMedia, Inc.

Společnost SecureMedia je předním poskytovatelem zabezpečovacích programů pro osvědčené otevřené platformy pro služby jako je video na vyžádání, přenos televizního vysílání a dalšího digitálního obsahu přes internetové sítě. Společnost nabízí řešení pro zabezpečení obsahu, jako je softwarové řešení Encryptonite ONE(TM) System CA/DRM pro softwarové nástroje, hardwarová jádra a pluginy pro systémy třetích stran. Mezi zákazníky společnosti SecureMedia patří přední představitelé průmyslu, jako například společnosti Cavalier Telephone, Comspan Bandon, Reeltime Infotainment, TV Sierre, Sony, China Data Broadcasting, Eona a další. Společnost SecureMedia má pobočky v Bostonu, San Francisku a Aucklandu na Novém Zélandu, se zástupci v Pekingu, Soulu a Tokiu.

Více informací naleznete na internetové adrese http://www.securemedia.com.

Článek ze dne 30. května 2006 - úterý