logo itpoint.cz

Skype a Dell společně pracují na tom, aby bylo internetové volání ještě snazší než dosud

Na základě nové smlouvy mezi Skype a Dell by měl být software od společnosti Skype(TM), začleněn do nových mobilních systémů společnosti Dell(TM) XPS(TM) jako jsou systémy XPS M1210 a XPS M2010.

Společnosti Skype a Dell vytvořily tým, který by měl ještě více usnadnit lidem zůstat v kontaktu. Společnost Skype, globální společnost zabývající se komunikací přes internet, oznámila uzavření smlouvy se společností Dell, největším výrobcem osobních počítačů na světě.

Na základě této smlouvy by měl být software od společnosti Skype(TM), začleněn do nových mobilních systémů společnosti Dell(TM) XPS(TM) jako jsou systémy XPS M1210 a XPS M2010.

Tato smlouva rovněž umožní společnosti Dell poskytovat svým zákazníkům snadný přístup k programům společnosti Skype pro internetové hlasové a video hovory. Společnost Dell předem nahraje program Skype do zařízení XPS 2010, unikátního mobilního systému pro zábavu, který má dvacetipalcový displej s vysokým rozlišením a vestavěnou webovou kameru. Zařízení XPS 1210 lze nakonfigurovat s programem Skype jako součást volitelného audio-video komunikačního balíčku, který rovněž zahrnuje vestavěnou otočnou kameru, sluchátka izolovaná proti hluku a možnost mobilního broadbandu.

"Jako přední dodavatel notebooků, se společnost Dell snaží dodávat nejnovější technologie, díky nimž lze uskutečňovat hlasovou a video komunikaci prakticky kdekoliv," řekl Brett Faulk, ředitel světového marketingu uživatelských notebooků. "Spolupráce se společností Skype, která vytyčuje trendy v oblasti internetové komunikace, umožní našim zákazníkům skvělé zážitky, když se jim podaří navázat a udržovat kontakty s přáteli a rodinnými příslušníky na celém světě."

"Zákazníci společnosti Dell jistě ocení vymoženosti programu Skype, optimalizovaného pro jejich počítačové prostředí. Díky tomu budou moci zákazníci společnosti Dell jednoduše využívat internet, aby mohli hovořit se svými přáteli a rodinnými příslušníky bez ohledu na to, jestli jsou doma, v kanceláři nebo na cestách," řekl Don Albert, ředitel vývoje obchodu společnosti Skype pro Severní Ameriku. "Společnost Dell představuje pro Skype nový distribuční kanál. Nové výrobky společnosti Dell budou doplněním hardwaru navrženého pro pohodlí uživatelů Skype."

S programem Skype mohou zákazníci hovořit, jak dlouho chtějí s ostatními uživateli programu Skype po celém světě, aniž by museli mít starosti týkající se ceny za hovor nebo vzdálenosti kam volají. Systémy Dell XPS M1210 a M2010 byly představeny dnes a lze je okamžitě koupit po celém světě.

Více informací naleznete na internetové adrese http://skype.com.

Článek ze dne 5. června 2006 - pondělí