logo itpoint.cz

Skype představuje novou edici programů pro internetovou telefonii

Společnost Skype, globální společnost zaměřená na internetovou komunikaci představila novou beta verzi programu Skype 2.5, nejnovější edici tohoto programu, která umožní komukoli, kdo má internetové připojení uskutečňovat zdarma hlasové a video hovory po celém světě.

Díky novým funkcím a vlastnostem bude nyní pro uživatele ještě snazší, zřídit si vlastní účet, a pak komunikovat s přáteli, rodinou a kolegy zdarma a jak dlouho budou chtít. Zdokonalení programu zahrnuje mimo jiné jednodušší registraci pro nové uživatele programu Skype. Vytáčení tradičních telefonních čísel je intuitivnější a tak jsou hovory na pevné linky i mobilní telefony snazší a dostupnější.

Funkce jako například konferenční hovor nabízí skvělou kvalitu hlasu a je tak přirozeným prostředkem, jak zůstat v kontaktu. Zadání jednoduchého příkazu při telefonování umožní uživateli zkontrolovat, jakou kvalitu má jeho internetové spojení, a zda má jeho hovor nejvyšší dostupnou kvalitu volání. Mezi dalšími novými funkcemi je například vestavěná možnost plateb v určených oblastech, která je nyní k dispozici ve více než 15 měnách.

"Společnost Skype se vždy snažila umožnit lidem snadno, zdarma a jakkoli dlouho komunikovat s kýmkoli na světě. Chceme, aby internetové telefonování bylo co nejjednodušší, aby lidé mohli snadno zůstat v kontaktu," řekl Niklas Zennstrom, generální ředitel společnosti Skype. "V poslední oceněné verzi programu Skype jsme využili připomínky našich zákazníků a podařilo se nám ještě více zjednodušit a zpříjemnit jejich vzájemnou komunikaci bez jakýchkoli nákladů."

Funkce programu Skype 2.5 Beta

Stejně jako u předchozích verzí programu Skype, umožňuje verze 2.5 beta zákazníkům uskutečňovat jakkoli dlouhé hovory s více než 100 miliony uživatelů programu Skype po celém světě, aniž by se museli obávat nákladů za hovory na velkou vzdálenost. Poslední verzi programu si můžete stáhnout na internetové adrese http://skype.com.

Bezplatná verze programu zahrnuje :

Certifikovaný hardware Skype

Kromě nové verze programu Skype 2.5 beta, představili přední výrobci hardwaru následující certifikované produkty, které ještě rozšiřují možnosti a umocňují zážitek z programu Skype.

 Philips VOIP321 DECT Od května 2006 bude v Evropě v prodeji bezdrátový duální telefon Philips VOIP321 DECT a od července na zbývajících kontinentech. Tento duální telefon umožňuje bezplatné Skype hovory, stejně jako běžné hovory na pevné linky - pro maximální svobodu uživatele a možnost snadno přepínat mezi oběma komunikačními médii.

Nová webová kamera Live! Cam Voice od společnosti Creative, která bude v prodeji tento měsíc po celém světě, využívá technologii pro "sledování" hlasu řečníka. Tato technologie potlačuje nežádoucí šum v pozadí a umožňuje lepší srozumitelnost konverzace, což z ní činí perfektní doplněk programu Skype.

Společnosti Polycom a Skype také již  představily USB hlasitý telefon,(speakerphone) Polycom Communicator(TM), který využívá technologii akustické čistoty společnosti Polycom (Acoustic Clarity Technology(TM), aby byla zajištěna velmi věrně reprodukovaná obousměrná hlasová komunikace, bez zvukových odrazů nebo zpětných vazeb.

Certifikované produkty Skype, jako například webové kamery, náhlavní soupravy (headsets) a USB telefony lze objednat na internetové adrese http://skype.com/store a u předních obchodníků ve Spojených státech amerických, Evropě a Asii, včetně Radio Shack.

Přehled hovorů Skypecasts

Kromě verze Skype 2.5 beta, společnost představila přehled hovorů Skypecasts. Skypecasts jsou živé, moderované hovory, ve kterých může navzájem komunikovat až 100 lidí z celého světa.

V hovorech Skypecasts mohou lidé hovořit o svých zájmech - od klasických automobilů a vaření, po bytové návrhářství a počítačovou podporu. Hovory Skypecasts moderuje "hostitel", který je schopen umlčet, vyloučit nebo "podat" virtuální mikrofon těm účastníkům hovoru, kteří chtějí mluvit.

Hosting nebo účast v hovorech Skypecast je zcela zdarma. Několik partnerů společnosti Skype v současné době zkouší využití hovorů Skypecasts. Například společnost Six Apart, jednička v oblasti programů a služeb pro tvorbu blogů pro jednotlivce i společnosti plánuje využít hovory Skypecasts pro rozšíření internetové komunikace se zákazníky. Tvůrci blogů mohou naplánovat hovory Skypecasts a vytvořit na ně na svých stránkách odkaz, takže návštěvníci, kteří využívají program Skype se pouhým kliknutím mohou stát účastníky hovoru, aniž by museli opustit stránku s blogem.

Aplikace Skypecasts může být začleněna na kteroukoli internetovou stránku prostřednictvím jednoduchých HTML snippetů (vybrané skupiny prvků stránky). Všechny aktuální hovory Skypecasts jsou k dispozici ve formě přehledu na internetové adrese http://skypecasts.skype.com.

Článek ze dne 5. května 2006 - pátek