logo itpoint.cz

Skype umožní videohovory uživatelům počítačů Macintosh

Díky křížové platformě budou moci uživatelé operačního systému Mac a Windows zdarma uskutečňovat videohovory ...

Společnost Skype, globální společnost zabývající se komunikací přes internet, spustila beta verzi svého oblíbeného programu Skype for Mac 2.0, díky které mohou uživatelé operačního systému Mac s internetovým připojením uskutečňovat bezplatné videohovory se všemi uživateli programu Skype(TM), bez ohledu na to, jestli využívají platformu Windows nebo Mac. Nová křížová platforma společnosti Skype umožní rozsáhlé mezinárodní komunitě více než 113 milionů uživatelů, uskutečňovat bezplatné video hovory s lidmi po celém světě, kteří využívají operační systém Windows i počítače Macintosh.

Uživatelé počítačů Mac si nyní mohou užívat individuální videohovory, ať už v "okénku" Skype nebo na celé obrazovce. Program Skype pro počítače Mac také zobrazuje na obrazovce malé okénko, ve kterém může telefonující vidět, jak ho vnímá ten, komu telefonuje. Program je bez problémů podporován operačními systémy Windows a Mac a umožňuje bezplatné videohovory ve vysoké kvalitě bez ohledu na platformu. To znamená, že vůbec poprvé budou moci uživatelé systému Mac komunikovat, a to i prostřednictvím videohovorů se svými přáteli, rodinnými příslušníky a kolegy, kteří využívají systém Windows, aniž by si museli stahovat nějaký doplňkový software.

"Společnost Skype se snaží, aby internetové volání bylo bezproblémové a jednoduché pro kohokoli a tak využívá moderní funkce a nápaditý design," řekl Stefan Oberg, ředitel managementu výrobků společnosti Skype. "Mezi naše zákazníky patří jak uživatelé systému Mac, tak Windows. Je pro nás potěšením, že můžeme tyto dvě skupiny spojit, doslova tváří v tvář."

S programem Skype for Mac 2.0 mohou uživatelé zdarma telefonovat s ostatními uživateli programu Skype, ať už jsou kdekoli. Hovory do klasických i mobilních sítí lze uskutečňovat za mimořádně nízké ceny.

Díky programu Skype for Mac mohou studenti, kteří jsou ve škole nebo studují v zahraničí zůstat v kontaktu se svými rodiči; prarodiče mohou vidět na vlastní oči, jak jejich vnoučata rostou prostřednictvím jednoduchých videohovorů a obchodní cestující mohou být v kontaktu se svými kolegy a ušetřit za hovory domů.

Aby bylo možné uskutečňovat videohovory s programem Skype for Mac OS X 2.0, potřebujete počítač Macintosh s operačním systémem Mac OS X v10.3.9 Panther nebo novějším, procesor G4, G5, nebo Intel s minimální rychlostí 800 MHz, operační paměť 512 MB RAM, 40 MB volného místa na disku a internetové připojení. Kromě programu Skype for Mac OS X 2.0, oznámila dnes společnost Skype rovněž spuštění nové verze Skype for Mac OS X 1.5 Gold.

Článek ze dne 15. září 2006 - pátek