logo itpoint.cz

Španělská Telefónica vybrala Alcatel pro transformaci své širokopásmové sítě

Společnost Alcatel oznámila, že byla španělskou společností Telefónica vybrána pro dodávku řešení pro přístupové a optické sítě a zařízení pro agregaci, jež operátorovi umožní nabízet soukromým i firemním zákazníkům interaktivní služby s širokým přenosovým pásmem.

Integrovaná a flexibilní architektura poskytne každému účastníkovi širší přenosové pásmo s možností rozlišení tzv. kvality služeb. Rezidenčním zákazníkům tak nabídne personalizované multimediální služby jako IPTV, video na vyžádání nebo HDTV a podnikovým zákazníkům například vyspělé služby virtuálních privátních sítí.

V rámci řešení širokopásmové přístupové sítě dodá Alcatel platformu 7302 Intelligent Services Access Manager (ISAM), první vysokokapacitní IP přístupovou platformu s rozhraními xDSL včetně ADSL 2+ i nejnovějšího VDSL2. Ta byla přímo navržena pro poskytování široké řady interaktivních služeb včetně videa na vyžádání, IPTV, televize ve vysokém rozlišení a vysokorychlostního přístupu k internetu simultánně všem uživatelům.Telefónica tak bude moci nabízet jakoukoli službu na jakémkoli portu a díky zaručené kvalitě služby bude ve své síti moci kombinovat větší množství aplikací fungujících v reálném čase.

Alcatel 7450 Ethernet Service Switch umožní společnosti Telefónica nabízet v agregační síti na celostátní úrovni služby podnikového přístupu a virtuálních privátních sítí (VPN) založené na technologii MPLS. Jedinečné hierarchické funkce řízení kvality služby (H-QoS) umožní společnosti Telefónica rozlišit přenášený provoz, zaručit různé úrovně služby a optimalizovat přenosové pásmo. Alcatel 7450 podporuje větší počet typů služeb, což umožňuje dodržovat přísné dohody o úrovni servisních služeb (SLA) pro klíčové podnikové aplikace.

Do přenosové sítě bude Alcatel implementovat své optické zařízení WDM pro poskytování služeb triple play, rozšíření úložných sítí SAN a možnost připojení gigabitovým ethernetem. Řešení WDM Alcatel pomocí zařízení 1692 Metrospan Edge a 1696 Metrospan umožňuje až 32násobně zvýšit kapacitu okruhů pro přenos všech typů signálu s garantovaným zabezpečením a kvalitou služby.

Alcatel se po celém světě podílí na více než 35 velkých implementacích služeb triple play a více než 40 projektech transformace sítí. S více než 86 milióny dodaných linek DSL je světovým lídrem v oblasti širokopásmového přístupu. Podle Synergy Research Group je Alcatel za první čtvrtletí 2006 světová dvojka v kategorii Services Edge Router s 18% podílem na trhu a podle Ovum-RHK je už pátým rokem v řadě světovým lídrem v oblasti optických sítí s 16% podílem na trhu za rok 2005.

O řešeních Alcatelu pro služby triple play

Vzhledem k současné poptávce po personalizovaných a interaktivních službách pomáhá Alcatel operátorům po celém světě transformovat jejich sítě a poskytovat koncovým uživatelům nové zážitky. Řešení služeb triple play Alcatel staví na jeho vedoucí pozici v oblasti širokopásmové technologie, IP sítí, optických sítí, multimediálních a video aplikací a také integrace komplexních služeb. Koncoví uživatelé získávají jedinečné, atraktivní služby včetně videa na vyžádání, osobní televize, komunitních kanálů, online her a sdílení hudby, fotografií a domácího videa. Všechny tyto služby jsou jednoduše dostupné prostřednictvím široké řady zařízení a sítí. Alcatel v současné době pracuje na více než 35 projektech sítí pro služby triple play po celém světě pro společnosti AT&T/SBC, BellSouth, France Telecom, Swisscom, Fastweb, Chunghwa Telecom a další.

Další informace: http://www.alcatel.com/tripleplay

Článek ze dne 27. července 2006 - čtvrtek