logo itpoint.cz

Společnost ANECT získala majoritní zastoupení ve společnosti iCom Vision s.r.o.

Společnost iCom Vision s.r.o. je moderní a dynamická společnost zajišťující kompletní řešení a služby poskytované prostřednictvím mobilních sítí a internetu. Společnost byla založena roku 2002 a již od samého počátku se profiluje jako tvůrce inovativních řešení přinášející firemním zákazníkům výrazné finanční úspory a neomezenou mobilitu.

Společnost iCom Vision spolu s tvorbou mobilních služeb pro korporátní zákazníky profesionálně zajišťuje i oblast mobilní bezpečnosti (antivirus a firewall), řešení mobilních plateb a microplateb, zpracování multimediálního obsahu pro mobilní telefony nebo návrh, zpracování a realizaci uživatelských rozhraní služeb na mobilních telefonech v prostředí WAP, Java nebo Symbian.

Výsledky práce společnosti byly mnohokráte oceněny prestižními cenami jako MMS TOP 2003, Creative Mobile Award 2004 a 2003 nebo Best Mobile Solution 2005.

Mezi hlavními zákazníky jsou přední telekomunikační společnosti a mobilní operátoři České a Slovenské republiky, významní výrobci mobilních telefonů a firemní zákazníci z odvětví služeb.

Akvizice posílí současné postavení společnosti ANECT a.s. zejména v sektoru služeb poskytovaných prostřednictvím internetu a mobilních sítí a rozšíří kapacity i v dalších oblastech, což dokládají slova generálního ředitele společnosti ANECT, Miroslava Řiháka: „Hledáme cesty jak naplňovat strategický záměr, rozšířit portfolio v oblasti poskytování služeb prostřednictvím internetu a mobilních komunikací. Společnost iCom Vision, s.r.o. nás oslovila především svým zaměřením na inovativní řešení, korporátní klientelu a telekomunikace."

Ředitel společnosti iCom Vision, s.r.o. Ondřej Švihálek dodává : "V propojení know-how v oblasti mobilních komunikací a inovativního, dynamického přístupu společnosti iCom Vision se silou a zkušeností v oblasti klasických telekomunikačních řešení společnosti ANECT vidím naprosto zásadní krok k úspěšnému podchycení ohromného potenciálu trhu konvergujících mobilních, fixních a multimediálních služeb pro firemní zákazníky."

Jednateli společnosti byli jmenováni Ondřej Švihálek (ředitel iCom Vision s.r.o.) a Jiří Procházka (finanční ředitel a člen představenstva ANECT a.s.).

Článek ze dne 19. října 2006 - čtvrtek