logo itpoint.cz

Spyware Firewall se mění na Web Filter

Americká společnost Barracuda Networks přejmenovala svůj populární výrobek Barracuda Spyware Firewall na Barracuda Web Filter. Nejedná se však o pouhou změnu názvu - hlavní důvodem je skutečnost, že od verze 3.0 se znovu rozšiřují schopnosti tohoto zařízení. V České republice je distributorem firewallů Barracuda pražská společnost Gesto Communications.

Antispywarové firewally Barracuda se loni, kdy je společnost uvedla na trh, staly první skutečně komplexní ochranou proti spywaru. Pomáhají ho identifikovat, blokovat a předcházet jeho stahování. Zároveň uživatele chrání před viry a umožňují filtrovat obsah webových stránek.

Nový Web Filter bude umožňovat také blokování přístupu určitých uživatelů, skupin nebo IP adres k internetovým službám. Mezi nové možnosti jeho využití tak bude patřit například blokace surfování po internetu v pracovní době, dále poskytování instant messaging služeb (AIM, ICQ aj.) pouze některým uživatelům nebo blokování nežádoucího obsahu na internetu ve školách. Zařízení přitom bude stále schopné velmi kvalitně blokovat spyware a viry přímo na gateway.

Navíc verze 3.0 je schopná spolupracovat s oblíbenými LDAP servery (používají stromovou databázi), jako např. Active Directory.

Barracuda Networks je hlavním světovým poskytovatelem podnikových spamových firewallů. Nabízí ucelenou řadu firewallů, které chrání poštovní komunikaci uživatele před spamem a viry. Barracuda Spam Firewall dokáže zastavit spam bez přerušení žádané pošty. Podporuje tisíc až třicet tisíc aktivních uživatelů, a to bez poplatků za jednotlivého uživatele.

Firma dodává také firewall pro instant messaging, který zachytává a zaznamenává veškerý IM provoz jak z interního IM serveru, tak z veřejných IM služeb a sítí. Je kompatibilní s populárními IM službami, jako AOL, Yahoo!, MSN, ICQ a novou službou Google Talk. Umožňuje vyhodnocovat, jak často a jak dlouho jednotliví pracovníci firmy využívají IM služeb.

Článek ze dne 31. srpna 2006 - čtvrtek