logo itpoint.cz

SR Telecom - dalších 17 měst

Kanadská společnost SR Telecom, jejímž distributorem v České republice je Gesto Communications, podepsala s mexickou firmou AXTEL smlouvu o prodeji zařízení v hodnotě 10 milionů dolarů ...

Dodávka, která obsahuje přístupové technologie, včetně fixní bezdrátové telefonie, point-to-point radiových linek, point-to-multipoint rádiových linek a optickou kabeláž, se uskuteční v druhém čtvrtletí roku 2006.

Řešení bylo navrženo tak, aby podporovalo rozvoj technologie WiMAX, které patří budoucnost v přenosu hlasu, videa, dat i aplikací s přístupem na internet. Umožní rozšířit broadband služby (širokopásmové, vysokorychlostní připojení k internetu) v 17 mexických městech.

SR Telecom navrhuje, staví a dodává pokročilé broadband řešení s bezdrátovým přístupem. Jeho výrobky jsou používány ve více než 130 zemích. Využívají je především velcí poskytovatelé internetu a telefonických řešení, aby mohli nabídnout broadbandové služby svým koncovým zákazníkům.

V České republice je SR Telecom znám především jako výrobce technologie Angel, která slouží k širokopásmovému bezdrátovému přenosu datových a hlasových služeb již v 17 českých městech. Je koncipována pro providery datových služeb v pásmech 1,9, 2,3 a 3,5 GHz.

SR Telecom je významným světovým producentem tzv. OFDM řešení. Modulační metoda OFDM (ortogonální frekvenčně dělený multiplex) je využívána i u digitálního pozemního televizního a rozhlasového vysílání. Spočívá v použití stovek až tisíců nosných kmitočtů. Oproti klasickým metodám analogové modulace je v jedné oblasti možné použít na stejném kanále více navzájem synchronizovaných vysílačů. Navíc zde nevadí odrazy, což u televizního vysílání odstraňuje potřebu směrových antén a hledání polohy nejvíce homogenního příjmu. Princip OFDM je vysoce odolný proti rušení.

AXTEL je mexická největší a nejrychleji rostoucí telekomunikační firma, která operuje po celém Mexiku. Má instalováno více než 600 000 linek. Nabízí službu místního telefonu, přenosu dat, internetu, službu virtuálních osobních sítí a další.

Článek ze dne 9. března 2006 - čtvrtek