logo itpoint.cz

Telefónica O2 Czech Republic vybrala Ruckus pro podporu nových celoplošných služeb pro internetové televizní vysílání

Společnost Ruckus Wireless, která vyvinula převratnou technologii a systémy "smart Wi-Fi" oznámila, že byla vybrána společností Telefónica O2 Czech Republic, aby podpořila její nově zaváděné služby pro internetový přenos televizního vysílání (IPTV).

Společnost Telefónica O2 Czech Republic bude dodávat bezdrátové směrovače a adaptéry společnosti Ruckus MediaFlex zákazníkům, kteří si chtějí vychutnat přístup k internetu a IPTV, aniž by museli připojovat přes kabel nebo měnit připojení svých domácností. "Evropa je nadále nejperspektivnější oblastí pro komerční IPTV služby," řekla Selina Loová, prezidentka a generální ředitelka společnosti Ruckus Wireless. "Lidé nechtějí mít domácnost plnou zásuvek a konektorů a operátoři chtějí zrychlit zavádění nových širokopásmových digitálních služeb a zároveň získat dříve zisk. My umožňujeme splnění obou těchto přání."

Společnost Telefónica O2 Czech Republic nabízí pod značkou O2 služby v oblasti internetového televizního vysílání, stejně jako službu video na vyžádání svým stávajícím 400 000 zákazníkům, kteří mají předplacený širokopásmový přístup a v zásadě vzato také 4,2 milionu domácností v zemi. Společnost Telefónica O2 Czech Republic v úvodu nabízí 30 kanálů ve formátu MPEG-4 IPTV v rámci základních balíčků O2 TV Entertainment a O2 TV Cinema. Oba balíčky stojí zhruba 13 EUR plus další možnosti a služby s přidanou hodnotou, jako je například služba video na vyžádání (Video on Demand) a catch-up TV. Společnost Telefónica O2 Czech Republic očekává velkou poptávku po těchto službách a má dostatečný počet techniků, kteří jsou schopni zavést O2 TV pro 400 nových zákazníků denně.

V současné době je televizní vysílání přenášeno do domácností zákazníků přes koaxiální kabel, satelitem nebo analogickými službami přenosu vzduchem (antény). Přijímání prostřednictvím kabelu, které je v současné době nejoblíbenější, získalo pouhý 25procentní podíl na trhu (1 milion zákazníků).

"V této zemi existuje obrovský nevyužitý potenciál pro služby v oblasti digitálního televizního vysílání a IPTV pro nás představuje obrovskou příležitost," řekl Michal Táborský, ředitel IPTV služeb společnosti Telefónica O2 Czech Republic. "Klíčovým faktorem v této oblasti je znalost domácího prostředí a naše schopnost rychle instalovat a dálkově ovládat domácí CPE. Platforma společnosti Ruckus Wireless byla jediným účelově vyvinutým zařízením, které bylo schopné tyto požadavky splnit."

Společnost Telefónica O2 Czech Republic dodává internetové televizní vysílání přes infrastrukturu ADSL2+, přičemž plánuje, že začne zavádět optické kabely až do domu (fiber-to-the-home) ještě před koncem roku. Za 150 EUR si mohou zákazníci koupit směrovač a adaptér Ruckus MediaFlex pro podporu internetového televizního vysílání bez ohledu na místo příjmu.

Systémy Ruckus Wireless MediaFlex budou rovněž k dostání v maloobchodních prodejnách společnosti Telefónica O2 Czech Republic. Společnost Telefónica O2 Czech Republic provozuje kolem 130 těchto prodejen v celé zemi. Podle společnosti Telefónica O2 Czech Republic byl systém Ruckus Wireless vybrán proto, že zkracuje dobu potřebnou pro instalaci, poskytuje vysoce kvalitní přenos videa, podporuje simultánní přenos hlasu, videa a dat - to vše umožní zákazníkům více svobody a méně problémů v jejich domácnostech.

"V současné době naši technici zavádějí síť Ethernet do domácností. Celkové propojení trvá dvě až tři hodiny," řekl Táborský. "Naším cílem je vytvořit takový systém, který by si zákazníci dokázali sami nainstalovat, aniž by k nim musel přijít technik a narušoval jejich soukromí, a který by se dal zároveň použít pro současné i budoucí digitální broadbandové služby. Systém Ruckus MediaFlex nám umožní toho dosáhnout bez kabelů, ale ve stejné kvalitě."

Táborský dodal, že pokud si zákazníci v budoucnu budou přát přidat další televize, bude to tak jednoduché, jako koupit si systém Ruckus MediaFlex, přinést domů a jednoduše zapojit. "Zákazníci budou prostě moci přidat televizní přijímače kdykoli a kdekoli. Již nebude nutné domlouvat si schůzky s techniky, kteří provádí instalaci, čekat a doufat. Domníváme se, že se jedná o nový model, který se prosadí v celém světě," uzavřel Táborský.

Co je to IPTV ?

IPTV je nový způsob vysílání televizních programů, filmů a dalšího video obsahu v reálném čase přes širokopásmovou internetovou síť. Na rozdíl od klasického televizního vysílání vyžaduje IPTV připojení multimediálních přijímačů (známých jako IP set-top boxy) k počítačové síti, aby byl zajištěn příjem vysílání videa z širokopásmového modemu nebo přes domácí gateway.

Prosazení bezdrátových a internetových služeb snížilo tradiční bariéry pro vstup bezdrátových komunikačních služeb na trh. Díky tomu se stále snižuje počet klasických linek a dochází k narušení marží. Poskytovatelé konkurenceschopných komunikačních služeb čelí dvěma strategickým cílům: 1) rozšířit nabídku služeb tak, aby zahrnovaly nové broadbandové služby jako například internetový přenos televizního vysílání a 2) snížit provozní náklady, aby byla zachována konkurenceschopnost společnosti.

Jelikož domácí počítačové sítě nejsou v oblastech, kde je běžný klasický příjem televizního vysílání často k dispozici, musí se zákazníci spokojit s nákladnou a často nepříliš pohodlnou instalací kabelu pro Ethernet. I když je v současné době k dispozici technologie, která umožňuje, aby Ethernet fungoval i přes stávající koaxiální nebo elektrické připojení, její použití závisí na té které oblasti.

Kromě toho si mnoho zákazníků zvolilo pro vytváření domácích sítí technologii Wi-Fi. Systém Ruckus MediaFlex je prvním a jediným Wi-Fi systémem, který byl navržen, aby přenášel video v perfektní kvalitě do všech částí domácností automatickým řízením Wi-Fi signálů kolem interferencí a fyzických překážek.

Smart Wi-Fi systém společnosti Ruckus umožňuje současně prohlížet internet a uskutečňovat internetové telefonní hovory. Po instalaci lze k systému připojit několik televizorů a set-top boxů, stejně jako přenosných video přijímačů a multimediálních laptopů a příručních multimediálních přehrávačů, aniž by bylo nutné další propojování nebo úprava připojení.

O společnosti Ruckus Wireless, Inc.

 Ruckus Wireless, Inc.

Byla založena v červnu 2004 a má centrálu v kalifornském Sunnyvale. Vyvinula první "smart Wi-Fi" systém, který umožňuje přenos digitálního videa na základě standardních domácích bezdrátových sítí. Technologie pro software a hardware, které usilují o udělení patentu, zlepšují výkon, rozsah a možnosti domácích bezdrátových sítí, rozšiřují všechny přednosti Wi-Fi systémů a tak přinášejí zákazníkům a poskytovatelům služeb možnost služeb typu "triple play", pro přenos hlasu, videa a dat prostřednictvím jednoho širokopásmového připojení. Společnost obdržela v roce 2006 ocenění "Fast 50" udělované časopisem Fast Company a titul 2006 Red Herring 100. Podařilo se jí získat zhruba 30 milionů amerických dolarů od předních investorů jako například Sequoia Capital, Motorola Ventures, Sutter Hill Ventures, T-Online Venture Fund, WK Technology Fund a Investor AB. Společnost Ruckus Wireless je vedena generální ředitelkou Selinou Loovou, která byla v roce 2005 jmenována časopisem Light Reading "Průmyslníkem roku" a Dominicem Orrem, předsedou představenstva.

Více informací naleznete na internetové adrese http://www.ruckuswireless.com

Článek ze dne 12. října 2006 - čtvrtek