logo itpoint.cz

Telefonica O2 Czech Republic zahajuje ověřovací provoz IPTV

V první fázi nabídne firma svým zaměstnancům zhruba 30 programů včetně možnosti stahování filmů na přání. V nabídce jsou české a slovenské kanály, zpravodajské, dokumentární a dětské stanice, ke stažení je připraveno kolem 250 filmů ...

Ověřovací provoz služby IPTV zároveň testuje i prodejní kanály této služby. Společnost chce postupně rozšiřovat pokrytí stejně jako u vysokorychlostního internetu, které je po dvou letech dostupné na více než 90 % všech pevných telefonních linek.

Komerčně začne Telefonica O2 Czech Republic nabízet televizi prostřednictvím pevné telefonní linky ve 3. čtvrtletí 2006. Televizi bude možné sledovat ve formátu MPEG4. Pro zachování podobné kvality a stejného rozlišení jako u digitální televize jí stačí proti kodeku MPEG2 poloviční datový tok. Společnost tak vystačí s datovým streamem o rychlosti cca 2,8 Mb/s, zatímco u digitálního vysílání se průměr pohybuje okolo 4-5 Mb/s.

Telefonica O2 Czech Republic kvůli chystané nabídce postupně zavádí novou technologii ADSL 2+, která dosavadní rychlost na pevné telefonní lince více než zdvojnásobuje. Nová kapacita se tak plně využije pro IPTV.

Společnost převzala službu od mateřské Telefonicy, která jí komerčně nabízí od roku 2004 pod názvem Imagenio. V současné době jí ve Španělsku využívá 300 000 domácností.

Článek ze dne 20. července 2006 - čtvrtek