logo itpoint.cz

Thomson a Skype spolupracují na uskutečňování bezplatných telefonních hovorů

Bezdrátový telefon GE Dual-Mode DECT 6.0(TM) pro uživatele Skype umožňuje internetové hovory i hovory do klasických linek a konferenční hovory ...

Společnost Thomson, přední poskytovatel telekomunikačních řešení pro potřeby koncových uživatelů, a společnost Skype, celosvětová společnost zabývající se internetovou komunikací, spolupracují na optimalizaci a dodávkách rozsáhlé řady spotřebitelských produktů. Prvním výsledkem úsilí těchto společností je bezdrátový telefon GE DECT 6.0(TM) (Digital Enhanced Cordless Technology), což je první výrobek firmy Thomson s integrovaným programem Skype(TM). Nové telefony GE Model 28300EE2 přenáší vysoce kvalitní a nerušené signály a umožňuje telefonování do pevných linek i telefonování prostřednictvím programu Skype, ale i uskutečňování internetových nebo klasických konferenčních hovorů. Tento bezdrátový telefon DECT pro Skype, certifikovaný společností Skype (Skype Certified(TM), bude dostupný na podzim tohoto roku a jeho navrhovaná cena činí 149 amerických dolarů.

"Nyní mohou zákazníci jednoduše začlenit internetovou telefonii prostřednictvím Skype do svého každodenního života, a to s jednoduchým přepojováním na klasické hovory do pevných linek a internetové hovory," řekl Tom Bratton, viceprezident pro prodej a marketing společnosti Thomson Consumer Network Solutions. "A jelikož je tento systém rozšiřitelný až do 6 telefonů, můžete mít bezdrátové telefony DECT 6.0 s kvalitním signálem v každé místnosti v domě !"

DECT 6.0 je výkonná technologie, která vychází z nabídky nových bezdrátových telefonů společnosti Thomson a poskytuje bezplatné volání s mimořádnou kvalitou přenosu hlasu. DECT 6.0 umožňuje hovory bez praskání, šumění, syčení a jiných rušivých elementů, které doprovázejí používání většiny bezdrátových telefonů v domácnostech a malých kancelářích. Zařízení DECT 6.0 je nejvíce rozšířeno v Evropě a Asii, kde řeší společné problémy většiny zákazníků, se kterými se setkávali při používání bezdrátových telefonů.

Navrženo pro pohodlí

Zařízení GE 28300EE2 má reproduktor zabudovaný přímo v telefonu. Jeho barevný LCD displej přispívá k pohodlnému prohlížení barevných vzkazů Skype, ale i běžné ID volajících. Tento telefon přichází s adresářem o kapacitě 100 jmen, včetně jednotlivých záznamů log hovorů, ať internetových nebo klasických. Vyzváněcí melodie umožňují zvukovou identifikaci nejoblíbenějších volajících, jako jsou přátelé a příbuzní. Sluchátko ještě více zvyšuje atraktivitu zařízení. Nový bezdrátový telefon GE DECT 6.0 pro Skype využívá technologii řízení a pyšní se více než 120 hodinami provozu a 10 hodinami hovoru.

"Fakt, že jeden z předních telekomunikačních poskytovatelů na světě nabízí telefon speciálně navržený pro Skype, je bezpochyby důkazem celosvětové oblíbenosti internetové hlasové komunikace," řekl Stefan Oberg, generální ředitel divize Desktop and Hardware ve společnosti Skype.

"Bezdrátový telefon pro Skype od firmy Thomson je jednoduchý a podobný klasickým telefonům. Tento přístroj umožňuje spotřebitelům jednoduše se připojit ke 113 milionům lidí, kteří komunikují se svou rodinou a přáteli prostřednictvím Skype, ať jsou kdekoli na světě."

Prvotřídní zařízení Skype, včetně SkypeOut(TM) pro levné mezinárodní volání do klasických a mobilních telefonů, SkypeIn(TM) pro přijímání hovorů z pevných nebo mobilních telefonů prostřednictvím Skype a Skype Voicemail budou všechna z tohoto telefonu jednoduše přístupná.

Mezi nejdůležitější charakteristiky bezdrátového telefonu GE 28300EE2 DECT 6.0 pro Skype patří :

- kompatibilita s PC
- podpora čekajících hovorů
- jednoduchá one-touch linka pro výkonnou bezdrátovou domácí síť
- bez ztráty signálu - digitální procesor pro zpracování signálu, který zajišťuje vysokou kvalitu i v případě, že je současně v provozu několik telefonů
- kódování hovorů pro větší zabezpečení
- možnost konferenčních hovorů prostřednictvím Skype a pevných linek až pro 4 uživatele současně při použití telefonu (skvělé pro spojení rodin a přátel, kteří jsou od sebe hodně vzdáleni !)
- přichází se 2 telefony (dostupné jsou s dalšími klasickými telefony GE 28301EE1)
- USB pro připojení k PC a softwaru
- tlačítko pro ztišení a podržení hovoru
- funkce domácího telefonu
- identifikace volajícího prostřednictvím Skype (a podpora identifikace účastníků z klasických telefonních společností)
- tlačítko pro vypnutí-zapnutí zvonění
- čtyřpolohové tlačítko pro ovládání displeje
- konektor pro sluchátka

Pro více informací o nové řadě bezdrátových telefonů GE pro Skype od společnosti Thomson navštivte internetové stránky http://www.ge.com/phones. Toto zařízení bude dostupné ke koupi v internetovém obchodě Skype na internetové adrese http://www.skype.com.

Článek ze dne 11. října 2006 - středa