logo itpoint.cz

TISCALI věnuje 1 milion Kč na pomoc obětem zemětřesení v Pákistánu

TISCALI, přední internetová společnost v České republice, věnovala částku 1 000 000 Kč na pomoc obětem ničivého zemětřesení v Pákistánu, k němuž došlo 8. října 2005.

Společnost TISCALI předala svou finanční pomoc české dobročinné organizaci Hand for Help, jejíž mobilní dětská nemocnice bude poskytovat lékařskou pomoc dětem v některých z nejvíce postižených oblastí Pákistánu.

“Díky lidskosti a pochopení vedení, zaměstnanců i tisíců uživatelů služeb společnosti TISCALI se odjezd mobilní dětské nemocnice výrazně přiblížil," říká pan Jaromír Dolanský, předseda správní rady organizace Hand for Help.

Dar společnosti TISCALI je součástí její stávající kampaně zaměřené na informování veřejnosti a pomoc obětem zemětřesení v Pákistánu. Internetový portál TISCALI nadále nabízí vyhrazené webové stránky www.pakistan.tiscali.cz, které návštěvníkům poskytují širokou škálu aktuálních informací o ničivém zemětřesení i o současném stavu pomoci obětem v této oblasti (zprávy, články, reportáže z postižených míst, fotogalerie) včetně informací o dalších možnostech poskytnutí dobročinných příspěvků.

V důsledku katastrofálního zemětřesení o síle 7,6 stupňů Richterovy stupnice, které zasáhlo oblast o velikosti přibližně 25 000 km2, zemřelo do dnešních dnů 87 000 obyvatel Pákistánu, přes 70 000 jich bylo zraněno a více než 3,3 milionu lidí zůstalo bez přístřeší. Zhruba 120 000 dětí se ocitlo bez domova a bez pomoci.

Článek ze dne 4. ledna 2006 - středa