logo itpoint.cz

TrustPort Internet Gateway - detekce spamů ve formě obrázků

Nová verze produktu TrustPort® Internet Gateway 4.0 přinesla mnohá vylepšení a nové vlastnosti týkající se zejména správy řešení, jeho zabezpečení, detekčních vlastností a zrychlení.

Prakticky od doby vydání poslední verze pracuje vývojový tým AEC na dalších vylepšeních a funkčnostech, které umožní ještě efektivnější detekci spamů. Tak vznikla nová funkce - Image Checker.

Image Checker rozšiřuje možnosti detekce spamů – TrustPort® Internet Gateway umí nyní detekovat nevyžádaná obchodní sdělení, která vedle textu obsahují v těle zprávy i obrázek. Prostřednictvím nové funkce Image Checker je možné na základě porovnání metrik obrázků zachytit spamy, které v těle zprávy obsahují vedle textu i obrázek, případně pouze obrázek. Image Checker detekuje vložený obrázek v jakékoli podobě.

V případě, že příchozí e-mail obsahuje v těle zprávy obrázek, je zkoumána metrika tohoto obrázku a porovnána s databází metrik obrázků využívanou funkcí Image Checker. Pokud je metrika obrázku v příchozím mailu shodná s některou v databázi, e-mail je detekován jako spam.

Článek ze dne 22. června 2006 - čtvrtek