logo itpoint.cz

Účastníci vývojového programu Skype Developer Program slaví první výročí

Společnost Skype, globální společnost pro internetovou komunikaci slaví první výročí zavedení vývojového programu Skype Developers Program. Během tohoto roku se na vývoji programu podílelo více než 3.500 lidí z celého světa. Ti vyvinuli aplikace, které lze využívat spolu s programem Skype.

Program byl navržen tak, aby podpořil vývoj aplikací pro uživatelské rozhraní Skype Application Protocol Interface (API) a přinesl stovky produktů. Tato iniciativa pomohla k rozvoji prostředí programu Skype, rozšířila nabídku produktů a pomohla zjistit, o co mají zákazníci zájem. Kromě toho se otevřely tvůrcům nové cesty, jak díky své vášni získat atraktivní zdroj příjmů.

Uživatelské rozhraní Skype API funguje s operačními systémy Windows, Mac OS X a Linux. Zdarma ho může využívat každý. Skype API bylo vyvinuto pro privátní i komerční aplikace. V minulém roce vzniklo díky programu více než tři stovky aplikací a více než 100 certifikovaných hardwarových produktů. V nadcházejícím roce se společnost Skype zaměří na další rozvoj programu, kdy bude podporovat tvůrce zejména na severoamerickém kontinentu. Společnost Skype sází na úzkou spolupráci s autory, aby mohla přinášet moderní integrace s programem Skype. V následujícím roce bude společnost Skype podporovat ještě hlubší integraci.

Společnost Skype se soustředí zvláště na :

"Program Skype Developers Program byl velmi úspěšný, a přinesl některé skvělé nápady, které naši zákazníci jistě ocení," řekl Lenn Pryor, vedoucí programu Skype Developers Program. V současné době používá program Skype více než 100 milionů registrovaných uživatelů a tak může být práce na programu velmi zajímavá i z finanční stránky."

Společnost Skype nabízí pro účastníky vývojového programu množství nástrojů a zdrojů, jako jsou například :

Mezi účastníky programu Skype Developers Program pro vývoj programových aplikací je celá řada jednotlivců, obchodníků i poskytovatelů služeb, stejně jako nezávislých, komerčních a dalších prodejců zábavného softwaru.

Členové vytvářejí širokou škálu řešení a produktů - příklady :

Tellme - poskytovatel internetových hlasových služeb, vyvinula první zákaznické hlasové aplikace za použití IP infrastruktury jak pro transport pomocí programu Skype a obsahu (VoiceXML) řízené programem Tellme. Aplikace, které fungují v síti společnosti Tellme naleznete na internetových stránkách Skype Developer Zone na adrese
http://share.skype.com/directory/voice_services.

Salesforce.com, jednička v oblasti obchodu a technologie v obchodních službách na vyžádání, vytvořila integraci Skype-Salesforce, která je zdarma a umožňuje více než 250 aplikací na platformě AppExchange. Zákazníci mají možnost začlenit a zavést program Skype spolu s velkým množstvím aplikací na vyžádání prostřednictvím platformy AppExchange do existující implementace Salesforce. AppExchange naleznete na internetové adrese http://www.appexchange.com.

Vapps - světový poskytovatel VoIP řešení pro konferenční hovory, nedávno oznámila, že se bude snažit poskytovat bezplatné a neomezené konferenční hovory až pro 500 účastníků pro všech 100 milionů registrovaných uživatelů prostřednictvím domény Highspeedconferencing.com.

O vývojovém programu Skype Developer Program

V polovině roku 2005 byl založen program Skype Developers Program, jehož úkolem bylo poskytnout tvůrcům z třetích stran přístup k rozhraní API a umožnit jim vytvářet vlastní aplikace pro program Skype. Uživatelské rozhraní Skype API funguje s operačními systémy Windows, Mac OS X a Linux, může ho zdarma využívat každý a bylo vyvinuto pro privátní i komerční aplikace. V prvním čtvrtletí 2006 bylo v celém světě asi 3.500 účastníků tohoto programu, kteří vytvořili více než 300 softwarových aplikací. Tito tvůrci vytvářejí novou generaci moderních řešení od třetích stran, které by měly ještě více umocnit zážitky zákazníků s používáním programu Skype.

Článek ze dne 13. června 2006 - úterý