logo itpoint.cz

VOLNÝ má nového generálního ředitele

Mgr. Clemens Wohlmuth byl s platností od 1. dubna 2006 jmenován na pozici generálního ředitele společnosti VOLNÝ, která je vedoucím poskytovatelem telekomunikačních služeb a dceřinnou společností Telekom Austria AG.

 Clemens Wohlmuth Clemens Wohlmuth povede společnost s cílem naplnit její ambice růstu v internetovém i telekomunikačním sektoru v České republice. Bude zodpovědný za více než 200 zaměstnanců v České republice, za další rozvoj vysoce kvalitních internetových a hlasových služeb, zejména ADSL a Voice Over IP pro domácnosti i firemní zákazníky, služeb na bázi zpřístupnění místní smyčky (LLU) a bezdrátového internetu na frekvenci 5,4 GHz.

Wohlmuth Clemens zastával pozici finančního a provozního ředitele u telekomunikačního operátora VOLNÝ od září 2000. Před příchodem do Čech působil v mateřské s společnosti Telekom Austria AG, kde byl v rámci finančního oddělení zodpovědný za změnu struktury internetových služeb. V předchozím období pracoval jako konzultant Ernst & Young Management Consulting ve Vídni.

Clemens Wohlmuth je rakouským občanem, vystudoval University of Economics and Business Administration ve Vídni a University of Illinois v USA.

Clemens Wohlmuth ke svému jmenování uvádí : "Nabídka pozice CEO ve společnosti VOLNÝ mě velmi potěšila. Jsem vděčný za výborný stav firmy, který zde zanechal kolega Michael Fried, a přeji mu vše nejlepší v jeho budoucí kariéře. Můj cíl pro budoucnost VOLNÝ je jednoduchý: rozvíjet a rozšiřovat náš business a pokračovat v nabídce bezkonkurenčních telekomunikačních a internetových služeb."

Clemens (36) bude nadále působit v Praze. Mezi jeho zájmy patří seskoky padákem, horolezectví a lyžování.

Michael Fried - generální ředitel VOLNÝ od února 2005 do března 2006 se rozhodl vrátit do Vídně, kde bude působit jako marketingový a obchodní ředitel pro rakouského mobilního operátora One.

Článek ze dne 8. března 2006 - středa