VOLNÝ nabídne digitální televizi

Telekomunikační operátor VOLNÝ chystá pro své zákazníky novinku. Prostřednictvím vlastní vysokorychlostní sítě ADSL2+ poskytne kvalitní digitální vysílání, postavené na technologii IPTV. Spuštění pilotního provozu se plánuje na podzim.

VOLNÝ intenzivně buduje vlastní vysokorychlostní síť ADSL2+. Služby prostřednictvím této sítě začal nabízet již v říjnu loňského roku, a to jako první operátor v ČR i ve střední Evropě. Rozšiřování ADSL2+ umožní společnosti VOLNÝ nabídnout svým zákazníkům další novinku na českém trhu - digitální TV vysílání postavené na bázi IPTV (Internet Protocol Television).

Služby VOLNÝ IPTV nabídnou vysokou digitální kvalitu, která bude dostupná všem zákazníkům. Na rozdíl od, v poslední době často zmiňované, technologie DVBT (digitální pozemní vysílání) není kvalita přenosu závislá na vzdálenosti a lokalitě uživatele. Signál IPTV je přenášen prostřednictvím telefonních linek, zákazníci mohou současně využívat telefonní služby, vysokorychlostní přístup k internetu a vysílání TV, a to z jedné širokopásmové přípojky. Koncovým bodem pro IPTV v domácnosti je set-top box, který bude využitelný pouze pro služby daného poskytovatele. Kromě základních služeb IPTV, tedy široké nabídky televizích kanálů, budou moci zákazníci VOLNÝ v budoucnu využít i dalších možností, např. prohlížení a sdílení digitálních fotografií, webmail, on-line nákupy nebo shlédnutí filmů na přání.

V současné době VOLNÝ provádí interní testování služby, na podzim pak chystá spuštění pilotního provozu. Do Vánoc roku 2006 začne službu IPTV nabízet zákazníkům. V rámci zavádění služby VOLNÝ intenzivně spolupracuje s mateřskou společností Telekom Austria, která tyto služby spustila již počátkem tohoto roku.

Pro přenos IPTV je nutná vysoká rychlost internetového připojení. VOLNÝ nabízí nejrychlejší ADSL připojení o rychlosti 10 Mbit/s v ČR. V současné době je připojení VOLNÝ ADSL2+ dostupné v Praze, Příbrami, Mladé Boleslavi a Kladně. Na podzim přibude Brno a Ostrava.

Článek ze dne 23. srpna 2006 - středa

Všechna firemní zařízení Android pod kontrolou
Aktuální články

Jak zvýšit efektivitu provozu datového c...

Spolehlivá ochrana a ukládání dat pro po...

SUSE Linux Enterprise Server pro KunLun ...

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...

Efektivnější ochrana firemních sítí a e-...

Eplan a Rittal představují možnosti vývo...

Nová verze podnikové automatizační platf...

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporo...

Mobilní data nejsou v Česku drahá, v Pol...

Změny smluv na dálku lze do 14 dnů odvol...

Snadná správa uživatelských práv v Micro...

WiFi router Turris Omnia na veletrhu CeB...

Profesionální displeje Panasonic se záru...